Elon Musk ve Cumhurbaşkanı Erdoğan Görüştü

elon musk ve cumhurbaskani erdogan gorustu 2

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün yaptığı açıklamada asgari ücretin net 4.250 TL olarak belirlendiğini açıkladı. Yapılan bu açıklamanın ardından bir haber de Tesla CEO’su Elon Musk tarafından geldi. Elon Musk ve Cumhurbaşkanı Erdoğan, video konferans görüşmesi yaptı. Yapılan bu görüşmede dijital ekonomi konularının konuşulduğu da söyleniyor.

Elon Musk ve Cumhurbaşkanı Erdoğan Neler Konuştu?

Asgari ücretin açıklanmasının ardından Tesla CEO’su Elon Musk ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan‘ın video konferans görüşmesi yaptığı bilgisi geldi. NTV’nin haberine göre, Musk ve Erdoğan; Türkiye’deki kamu ve özel sektör kurumları ile şirket arasında uydu ve uzay teknolojileri başta olmak üzere farklı alanlarda iş birliğine ilişkin hususları ele aldı. Aynı zamanda dijital ekonomi de konuşulan konular arasında yer aldı.

Görüşmede, Türkiye’nin yerli elektrikli aracı TOGG’un lityum bataryaları konusunda atılabilecek ortak adımlar da masaya yatırıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, görüşmede, Türkiye’nin Milli Uzay Programı kapsamında yaptığı diğer çalışmalara da dikkat çekti.

Son olarak Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın çocukların çizdiği resimlerden oluşan bir NFT’yi Elon Musk’a hediye etmesi ise ilgi odağı oldu.

Hazal Orta

Hazal Orta

Hazal, 1990 yılında, ailenin tek çocuğu olarak, İstanbul’un Fatih ilçesinde doğdu. Hayatının ilk 18 yılını İstanbul’da geçirdikten sonra üniversitede Turizm ve Otel İşletmeciliği okumak için Isparta’nın yolunu tuttu. Eğitim hayatı boyunca yalnızca stajlarda turizm sektörüyle ilgilendi. Üniversite eğitiminin ilk yıllarında Work&Travel programıyla Amerika Birleşik Devletleri’nde üç aylık bir turizm deneyimi elde etti ve bu kariyerini, burada noktaladı. Eğitimi boyunca hiçbir gün bile turizmde bir kariyer hedeflemediği için okul biter bitmez kendine yeni bir çıkış aradı. Yazmaya ve yazılı basını takip etmeye olan ilgisiyle birlikte de kendini bilgisayar başında haber yazmaya çalışırken buldu. Editörlük kariyerine 2012 yılında, otomobil haberleri yazmaya çabalayarak başlayan Hazal, kariyerinin ilk yıllarında hem haberciliğin hem de dijital yayıncılığın dinamiklerini öğrenmeye başladı. SEO kelimesiyle tanışması da bu yıllara dayanıyor. Yaklaşık 6 yıl boyunca yerli ve yabancı basını yakından takip ederek en doğru bilgiyi, hızlı ve sade bir şekilde okurlarla buluşturmanın ne kadar önemli olduğunu öğrendi. 6 yıllık bu otomotiv haberleri geçmişinin ardından ise soluğu teknoloji basınında aldı. Teknoloji basınındaki kariyerine Yazı İşleri Müdürü olarak başlayan Hazal, içerik üretiminin yanında yönetimi konusunda da önemli deneyimler elde etti. Bu süreçte hem teknoloji hem de otomotiv basınındaki bazı dergilerde de Yazı İşleri Müdürü ve Editör olarak görev alarak, basılı yayınlara dair de tecrübeler edindi. Farklı ekiplerle ve farklı sektörlerde çalışmanın çok yönlülüğe önemli katkılar sağladığını düşünen Hazal, yeni dönemde ise uzun suredir heyecan duyduğu blockchain teknolojisine daha fazla ilgi göstermeye başladı ve kariyerine de, teknolojiyle olan dirsek temasını kesmeden, bu doğrultuda devam etmeye karar verdi. Teknolojinin kanatları altındaki blockchain, NFT ve kripto para terimlerine aşina olan Hazal’ın yolu da böylelikle Kriptomeda ile kesişmiş oldu. BTCHaber.com'da Yönetici Editör görevini üstlenen Hazal, yazmaya bu çatı altında devam ediyor. Boş zamanlarında farklı alanlarda okumalar yapan Hazal, iyi yazmanın çok okumaktan geçtiğine inanıyor. Bilgisayar başından kalktığında ise soluğu dijital içerik platformlarında alıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 487.219,65 TL 3,33%
ethereum
Ethereum (ETH) 32.235,60 TL 0,01%
tether
Tether (USDT) 13,45 TL 0,09%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 4.925,32 TL 0,70%
usd-coin
USD Coin (USDC) 13,44 TL 0,15%
cardano
Cardano (ADA) 13,85 TL 1,45%
solana
Solana (SOL) 1.228,27 TL 4,22%
xrp
XRP (XRP) 8,02 TL 0,09%
terra-luna
Terra (LUNA) 876,18 TL 2,62%
polkadot
Polkadot (DOT) 242,48 TL 4,57%
Bağlantıyı kopyala