bitcoinBTC/TRY
722.467,85 TL 0,09%
ethereumETH/TRY
43.332,58 TL 0,21%
tetherUSDT/TRY
27,17 TL 0,01%
bnbBNB/TRY
5.722,57 TL 0,02%
xrpXRP/TRY
13,86 TL 0,17%
usd-coinUSDC/TRY
27,16 TL 0,00%
staked-etherSTETH/TRY
43.322,53 TL 0,23%
dogecoinDOGE/TRY
1,67 TL 0,09%
cardanoADA/TRY
6,68 TL 0,19%
solanaSOL/TRY
530,68 TL 0,82%

Paylaş

Elon Musk, Twitter’ın Satın Alımı için Yeni Bir Fon Sağladı

elon musk twitterin satin alimi icin yeni bir fon baslattifa

Sosyal medya devi Twitter’ın satın alımı ile gündemde bomba etkisi bırak Tesla CEO’su Elon Musk, konu ile ilgili olarak yeni açıklamalarda bulunuyor. Elon Musk, Twitter’ı satın alması için gereken 44 milyar doları finanse etmek için başka kaynaklardan para bularak kullanacağı kredi miktarını azalttı.

Elon Musk Twitter’ı Satın Almak İçin Yeni Kaynak Buldu

The Guardian‘ın haberine göre; Twitter’ı satın alma konusunda, bot hesapların yüzdesi sebebiyle şu an için beklemede olan Elon Musk, ABD Menkul Kıymetler Borsası’na (SEC), şirketin satın alınması konusundaki taahhüdünü 33.5 milyar dolara çıkardığını bildirdi.

elon musk twitterin satin alimi icin yeni bir fon baslattifda

Elon Musk Twitter’ı satın alma konusunda yine harekete geçmiş durumda. Tesla CEO’su satın alım konusundaki kişisel taahüdünü 33.5 milyar dolara çıkardığını belirti. Söz konusu bu rakam ile Musk yeni taahhüdüyle beraber ortaya 6.25 milyar dolarlık bir ek sermaye koymuş oldu.

SEC dosyaları tarafından yapılan açıklamaya göre Musk, sosyal medya devinin özel bir şirket haline gelmesini sağlayacak anlaşmanın finansmanına yardımcı olmak için Twitter kurucusu ve eski CEO Jack Dorsey de dahil olmak üzere belirli mevcut sahiplerle görüşmelerde bulunuyor.

Musk, kısa süre önce bot hesapların, toplam hesap sayısının yüzde kaçı olduğuyla ilgili daha net bilgi sağlanmadığı sürece satın alım sürecini tamamlamayacağını açıklamıştı.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala