Elon Musk, Twitter İçin Yeni CEO Arıyor

elon musk twitter icin yeni ceo ariyor

Başarılı yönetici ve girişimci Elon Musk, geçtiğimiz aylarda 44 milyar dolara sosyal medya platformu Twitter’ı satın alarak, Twitter’ın yeni CEO’su olmuştu. Kısa bir süre önce bir anket düzenleyen Elon Musk, Twitter CEO’luk görevini bırakmaya hazırlanıyor.

Elon Musk, Twitter CEO’luk Görevini Bırakıyor

Sosyal medya platformu Twitter’ın sahibi ve CEO’su Elon Musk, CNBC’den David Faber’e verdiği demeçte önemli açıklamalarda bulundu. Elon Musk’ın açıklamasına göre Musk, Twitter için yeni bir CEO arıyor.

elon musk twitter icin yeni ceo ariyor 2

Ekim ayında şirketi 44 milyar dolara satın alan Musk, daha önce Twiter CEO’luk görevinin geçici olacağını söylemişti. Kasım ayında mahkemede Elon Musk, “Twitter’daki zamanımı azaltmayı ve zaman için Twitter’ı yönetecek başka birini bulmak umuyorum” ifadesini kullanmıştı.

Elon Musk daha sonraki açıklamasında “Soru bir CEO bulmak değil, soru Twitter’ı ayakta tutabilecek bir CEO bulmak” dedi. Son olarak Elon Musk kısa bir süre önce Twitter üzerinden yaptığı bir ankette kullanıcılara Twitter yöneticiliğini bırakıp bırakmaması gerektiğini sormuştu. Elon Musk’ın bu anketine yaklaşık 17 milyon kişi katıldı ve ankete katılanların büyük bir kısmı Elon Musk’ın CEO’luk görevinden ayrılması gerektiğini yönünde oy kullandı.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
432.585,24 TL 1,57%
ethereumETH/TRY
30.747,23 TL 2,13%
tetherUSDT/TRY
18,82 TL 0,11%
bnbBNB/TRY
6.194,66 TL 0,46%
usd-coinUSDC/TRY
18,82 TL 0,14%
xrpXRP/TRY
7,53 TL 2,92%
binance-usdBUSD/TRY
18,81 TL 0,21%
cardanoADA/TRY
7,42 TL 1,27%
dogecoinDOGE/TRY
1,74 TL 3,29%
okbOKB/TRY
847,82 TL 9,75%
Bağlantıyı kopyala