bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 63,913.12 2.32%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 3,065.11 1.66%
bnb
BNB (BNB) $ 557.80 1.21%
solana
Solana (SOL) $ 142.37 1.88%
xrp
XRP (XRP) $ 0.518754 3.04%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.481814 1.87%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.152726 0.43%

Elon Musk, Twitter İçin Yeni CEO Arıyor

elon musk twitter icin yeni ceo ariyor

Başarılı yönetici ve girişimci Elon Musk, geçtiğimiz aylarda 44 milyar dolara sosyal medya platformu Twitter’ı satın alarak, Twitter’ın yeni CEO’su olmuştu. Kısa bir süre önce bir anket düzenleyen Elon Musk, Twitter CEO’luk görevini bırakmaya hazırlanıyor.

Elon Musk, Twitter CEO’luk Görevini Bırakıyor

Sosyal medya platformu Twitter’ın sahibi ve CEO’su Elon Musk, CNBC’den David Faber’e verdiği demeçte önemli açıklamalarda bulundu. Elon Musk’ın açıklamasına göre Musk, Twitter için yeni bir CEO arıyor.

elon musk twitter icin yeni ceo ariyor 2

Ekim ayında şirketi 44 milyar dolara satın alan Musk, daha önce Twiter CEO’luk görevinin geçici olacağını söylemişti. Kasım ayında mahkemede Elon Musk, “Twitter’daki zamanımı azaltmayı ve zaman için Twitter’ı yönetecek başka birini bulmak umuyorum” ifadesini kullanmıştı.

Elon Musk daha sonraki açıklamasında “Soru bir CEO bulmak değil, soru Twitter’ı ayakta tutabilecek bir CEO bulmak” dedi. Son olarak Elon Musk kısa bir süre önce Twitter üzerinden yaptığı bir ankette kullanıcılara Twitter yöneticiliğini bırakıp bırakmaması gerektiğini sormuştu. Elon Musk’ın bu anketine yaklaşık 17 milyon kişi katıldı ve ankete katılanların büyük bir kısmı Elon Musk’ın CEO’luk görevinden ayrılması gerektiğini yönünde oy kullandı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.

btchaber bh logo

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. Erken yaşta bilgisayar ve internetle tanışan Burak, Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerikler üreterek sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
btch x banner
btch youtube banner
Bağlantıyı kopyala