Elon Musk, SBF Hakkında Açıklama Yaptı

elon musk sbf hakkinda aciklama yapti 2

Tesla, SpaceX ve Twitter’ın CEO’su Elon Musk, başarısız kripto para borsası FTX’in bir zamanlar yöneticisi olan Sam Bankman-Fried hakkında konuştu. Musk, açıklamasında Twitter hisselerindeki FTX payıyla ilgili iddialara değindi.

Elon Musk, Twitter’daki FTX Hisseleri İddialarını Yalanladı

Elon Musk, bir haber kuruluşu olan Semafor’un Twitter hisselerine dair yaptığı haber sonrasında açıklamalarda bulundu. Semafor haberinde Elon Musk’ın Twitter’ı satın alma sürecinde SBF’den yardım aldığı belirtilmişti.

Elon Musk söz konusu bu haberin ardından “Söylediğim gibi ne ben ne de Twitter, Sam Bankman-Fried ya da FTX’ten herhangi bir yatırım almadık. Haberiniz yalan.” dedi. Söz konusu haberde ayrıca Sam Bankman-Fried’in “şu anda özel bir şirket olan Twitter’ın satın alım sürecinde Elon Musk’a 100 milyon dolarlık hisse senedi katkısında bulunduğu” ifade edilmişti.

elon musk sbf hakkinda aciklama yapti

Elon Musk ayrıca, Sam Bankman-Fried’in Twitter’da hissesi olduğu iddiaları hakkında da açıklama yaptı. Elon Musk açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

Sam Bankman-Fried’in Twitter’da bir hissesi bulunmuyor. Halka açık bir şirket olan Twitter’da Sam Bankman-Fried’in bir hissesi olabilir ancak özel bir şirket olan Twitter’da Sam Bankman-Fried’in bir hissesi bulunmuyor.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.
https://medium.com/@koseburak

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
308.401,01 TL 0,96%
ethereumETH/TRY
22.631,90 TL 1,29%
tetherUSDT/TRY
18,59 TL 0,03%
bnbBNB/TRY
5.838,83 TL 1,07%
usd-coinUSDC/TRY
18,61 TL 0,05%
binance-usdBUSD/TRY
18,61 TL 0,07%
xrpXRP/TRY
7,55 TL 2,24%
dogecoinDOGE/TRY
1,95 TL 18,19%
cardanoADA/TRY
5,95 TL 2,15%
matic-networkMATIC/TRY
16,09 TL 2,60%
Bağlantıyı kopyala