Elon Musk Dogecoin’i (DOGE) Desteklemeye Devam Ediyor

elon musk dogecoin doge destegine devam ediyor

Elon Musk, Dogecoin‘in Bitcoin ve Shiba Inu‘ya kıyasla çok daha üstün bir ödeme şekli olduğuna inandığı gösteren bir etkileşimde bulundu. Tesla’nın CEO’su, Dogecoin’in kurucu ortağı Billy Markus tarafından yayınlanan ve belirtilen üç kripto para biriminin işlem ücretlerini karşılaştıran bir tweet’i beğendi.

Musk‘ın bu paylaşımı beğenmesi ise dikkat çekti. Öyle ki milyarder girişimci Dogecoin ve Shiba Inu’ya destek verdiği kadar Bitcoin’i de destekliyor.

elon-musk-dogecoini-doge-desteklemeye-devam-ediyor

Elon Musk, Dogecoin’i Desteklemeye Devam Ediyor

Dogecoin, bu haftanın başında işlem maliyetini kilobayt başına yalnızca 0,01 DOGE’a düşürmek için yeni bir güncelleme yayınlamış, Musk ise bu güncellemenin oldukça önemli olduğunu belirtmişti.

Bu güncellemeyle ile birlikte, DOGE göndermek Bitcoin ve SHIB’den daha ucuz hale getirildi ve işlem verimliliği büyük ölçüde artırıldı.

Elon Musk daha önce de Twitter üzerinden bu tip etkileşimlerde bulunmuştu. Kısa bir süre önce yine başka bir Billy Markus tweet’ine cevap veren Musk, Dogecoin’e CEO olarak kendisini önermişti. Gelen yoğun ilgiler sonrası ise önerisini Floki adlı altcoin ile değiştirmişti.

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
326.022,20 TL 0,45%
ethereumETH/TRY
17.783,03 TL 0,50%
tetherUSDT/TRY
16,75 TL 0,19%
usd-coinUSDC/TRY
16,75 TL 0,33%
bnbBNB/TRY
3.691,18 TL 4,38%
binance-usdBUSD/TRY
16,78 TL 0,34%
xrpXRP/TRY
5,32 TL 0,35%
cardanoADA/TRY
7,60 TL 0,56%
solanaSOL/TRY
551,64 TL 3,46%
dogecoinDOGE/TRY
1,10 TL 0,52%
Bağlantıyı kopyala