Elon Musk, Dogecoin Paylaşımlarına Devam Ediyor

elon musk dogecoin paylasimlarina devam ediyor

Elon Musk Dogecoin ve Shiba Inu üzerinde yaptığı paylaşımlar üzerine kripto dünyasında oldukça sıkı takip ediliyor. Son olarak ünlü CEO Musk, Dogecoin’in kurucusu Billy Marcus’un twitter üzerinden yaptığı paylaşımına yorumda bulundu.

Billy Marcus Twitter üzerinden espri amaçlı şu paylaşımda bulundu:

“Bir taco yedim ve Dogecoin’in bir sonraki sahte CEO’sunun kim olacağına karar verdim. 3 Saat sonra açıklayacağım.”

Yapılan bu paylaşım ilk başta çok fazla kişiye ulaşmazken kısa bir süre sonra Elon Musk‘ın yorumu dikkat çekti.

Yapılan paylaşıma “Me!” (Ben!) diye yanıt veren Musk, dikkatleri hemen üzerine çekti. Fakat paylaşımlar burada bitmedi.

Musk’ın cevabına Marcus, “sahte bir CEO unvanından çok daha iyi bir sahte unvana ihtiyacın olduğunu hissediyorum” dedi. Musk ise cevaben, şu yorumda bulundu:

“Benim küçük köpeğim Floki’ye ne dersin? Harika bir CEO olurdu!”

elon musk dogecoin paylasimlarina devam ediyor 2

Elon Musk Dogecoin Paylaşımlarına devam Ediyor

Tesla’nın CEO’su Elon Musk, uzun süredir Dogecoin (DOGE) hakkında paylaşımlarını sürdürüyor. Kripto para dünyasında sık sık adından söz ettiren milyarder girişimci kimi zaman piyasayı manipüle etmekle suçlansa da oldukça büyük ilgi görüyor.

Musk Bitcoin (BTC) ve Dogecoin (DOGE) destekçisi olmasıyla biliniyor. Milyarder kısa bir süre önce Tesla’da DOGE kabul edilip edilmemesi hakkında bir anket oluşturmuş ve DOGE’un fiyatı anlık yükselmişti.

Diğer taraftan Musk, her ne kadar kripto para destekçisi olsa da, Bitcoin maksimalistlerine karşı çıkıyor.

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 704.301,24 TL 6,40%
ethereum
Ethereum (ETH) 52.431,99 TL 7,17%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 7.449,58 TL 8,04%
tether
Tether (USDT) 12,87 TL 0,56%
solana
Solana (SOL) 2.419,72 TL 9,71%
cardano
Cardano (ADA) 19,83 TL 8,22%
xrp
XRP (XRP) 12,19 TL 9,39%
usd-coin
USD Coin (USDC) 12,87 TL 0,67%
polkadot
Polkadot (DOT) 452,79 TL 10,50%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) 2,59 TL 8,49%
Bağlantıyı kopyala