Elon Musk 7 Milyar Dolarlık Tesla Hissesi Sattı

Elon Musk 7 Milyar Dolarlik Tesla Hissesi Satti

Son dönemde Twitter ile olan davası ile sık sık gündeme gelen Elon Musk, bu sefer de gündeme yeni bir hisse satışı ile geldi. Musk, Salı gecesi yayınlanan finansal raporlara göre Tesla’dan yaklaşık 6.88 milyar dolar değerinde 7.92 milyon hissesini sattı.

Elon Musk 7 Milyar Dolarlık Tesla Hissesi Sattı

Elon Musk Twitter Sürecini Tamamlayamazsa Hisseleri Geri Alacak

Dogecoin ve Bitcoin odaklı paylaşımları ile kripto sektöründe sıkı takip edilen isimlerden olan Elon Musk, hemen hemen attığı her adımla gündeme gelmeyi başarıyor. Twitter ile arasındaki anlaşmazlıklar sonrası dava edilen Musk, ilk mahkemede de tarih konusunda istediğini alamamıştı. Son olarak Tesla’nın 4 Ağustos’ta Austin, Teksas’ta gerçekleştirdiği 2022 yıllık hissedar toplantısının ardından yayımlanan SEC raporlarına göre, hisse satışları 5 ve 9 Ağustos arasında gerçekleştirildi.

Konu hakkında aldığı sorulara cevap niteliğinde bir tweet atan Musk, Twitter’ın alım sürecinin tamamlanmaması durumunda sattığı hisseleri geri alacağını belirtti. Musk’ın açıklamalarına göre ise bu hisse satımı Twitter’ı alım süreceğinde elini güçlendirmekti.

Son olarak Musk’un Twitter’ı 44 milyar dolara satın almak istediğini ancak bot hesaplar konusunda vaatlerini yerine getiremediği için Musk’ın satın alımdan vazgeçtiğini hatırlatalım.

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
352.720,79 TL 0,99%
ethereumETH/TRY
24.412,17 TL 2,15%
tetherUSDT/TRY
18,44 TL 0,03%
usd-coinUSDC/TRY
18,46 TL 0,03%
bnbBNB/TRY
5.062,57 TL 0,15%
xrpXRP/TRY
8,70 TL 5,88%
binance-usdBUSD/TRY
18,42 TL 0,14%
cardanoADA/TRY
8,19 TL 0,84%
solanaSOL/TRY
616,18 TL 2,62%
dogecoinDOGE/TRY
1,12 TL 1,22%
Bağlantıyı kopyala