Elizabeth Warren, Seçim Kampanyasına Kriptoyu da Dahil Etti

elizabeth warren kripto karsiti durusunu devam ettiriyor

Kripto para sektörü ile ilgili yaptığı açıklamalar ve çalışmalar ile sık sık gündeme gelen isimlerden biri olan Kripto karşıtı duruşu ile tanınan ABD senatörü Elizabeth Warren’dan yeni bir hamle geldi. Elizabeth Warren, seçim kampanyasına kripto paraları da dahil etti ve bu anlamda bir “anti-kripto ordusu” kurduğunu belirtti.

Elizabeth Warren’dan Anti-Kripto Hamlesi

Bitcoin ve altcoin’lere olan karşıtlığıyla bilinen ABD’li senatör Elizabeth Warren, bir “anti-kripto ordusu” kurduğunu belirtti. Daha önce Elizabeth Warren, kripto endüstrisinin güçlü bir SEC‘ten korktuğunu söyledi. Warren, SEC‘in kripto paralara yönelik çalışmalarını iki katına çıkarmasını istemişti.

warren restaurant association

Elizabeth Warren, kripto lobi grubu Coin Center’ın TikTok’a yönelik bir baskının bir bitcoin yasağının önünü açabileceği yönündeki uyarısının ardından yeniden seçim kampanyasının bir parçası olarak “kripto karşıtı bir ordu kurduğunun” sinyalini verdi.

Eski ABD başkanı adayı Twitter’da “Hükümetimizi çalışan ailelerin yanına koymak için bu mücadeledeyim” diyerek, “kripto karşıtı bir ordu kurduğunu” söyleyen bir alıntıyı paylaştı.

Ayrıca hatırlatmak gerekirse kripto para borsası Binance, aralarında Elizabeth Warren’ın da bulunduğu ABD’li senatörlerin işleriyle ilgili sert eleştirilerine ve yanıt taleplerine yanıt vermişti.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
557.104,21 TL 2,32%
ethereumETH/TRY
37.918,56 TL 2,29%
tetherUSDT/TRY
19,97 TL 0,06%
bnbBNB/TRY
6.278,28 TL 1,59%
usd-coinUSDC/TRY
19,92 TL 0,35%
xrpXRP/TRY
9,58 TL 1,04%
cardanoADA/TRY
7,58 TL 1,37%
staked-etherSTETH/TRY
37.901,18 TL 2,52%
dogecoinDOGE/TRY
1,46 TL 0,04%
matic-networkMATIC/TRY
18,56 TL 0,25%
Bağlantıyı kopyala