bitcoinBTC/TRY
756.468,92 TL 2,72%
ethereumETH/TRY
45.395,83 TL 4,56%
tetherUSDT/TRY
27,47 TL 0,03%
bnbBNB/TRY
5.874,09 TL 2,50%
xrpXRP/TRY
13,97 TL 2,63%
usd-coinUSDC/TRY
27,44 TL 0,14%
staked-etherSTETH/TRY
45.420,27 TL 4,64%
solanaSOL/TRY
660,03 TL 0,48%
cardanoADA/TRY
7,17 TL 2,54%
dogecoinDOGE/TRY
1,70 TL 2,93%

Paylaş

Elizabeth Warren: Binance, Kongre’yi Yanlış Yönlendirdi

Elizabeth Warren Binance Kongreyi Yanlis Yonlendirdi

ABD’de SEC‘in davaları kripto sektörüne bomba gibi düştü. Coinbase ve Binance’e peş peşe açılan davalar, sektörün geleceğine ilişkin belirsizlikleri artırdı. Yatırımcıların endişeleri zirvelere çıkarken, ABD’li senatörler de olaya dahil oldu. Kripto karşıtı tavırlarıyla bilinen Elizabeth Warren ve Chris Van Hollen, Binance‘in milletvekillerine yalan söylemiş olabileceğini ifade etti. Milletvekilleri, borsanın Kongre‘yi yanlış yönlendirdiğini iddia etti.

Elizabeth Warren Binance Kongreyi Yanlis Yonlendird4i

Warren: Binance, Milletvekillerine Yalan Söylemiş Olabilir

ABD’de iki senatör, Binance için soruşturma çağrısı yaptı. Elizabeth Warren ile Chris Van Hollen, Binance ile ilgili ABD Başsavcısı Merrick Garland’a mektup gönderdi. Demokrat senatörler, mektupta Binance’in milletvekillerine yalan söyleyip söylemediğinin araştırılmasını talep etti. Kripto platformunun, Binance US’in ayrı bir platform olup olmadığı da dahil olmak üzere yanlış beyanlarda bulunmuş olabileceği belirtildi. SEC, Binance US’in global operasyonlar ve Changpeng Zhao tarafından kontrol edildiğini iddia etmişti.

Warren ile Van Hollen, mart ayında Binance ile Binance US arasındaki ilişki hakkında bilgi istemişti. Borsanın verdiği yanıtta iki şirketin ayrı varlıklar olduğu belirtilmişti. Borsa, uyumluluk çalışmalarının öncelik haline getirildiğini de ifade etmişti. Milletvekillerinin mektubunda, Binance’in Kongre’ye yanlış ve yanıltıcı bilgi vererek, yasama sürecini baltalamaya çalıştığı vurgulandı. SEC, ayrıca Binance ve CZ’nin müşteri fonlarını kullandığı ve yatırımcıları yanlış yönlendirdiğini belirtmişti.

Göker Bilgiç

Göker Bilgiç

Göker Bilgiç, Kasım 1992'de İstanbul'da doğdu. İlkokul ve lise öğrenimini İstanbul'da gördü. İstanbul Üniversitesi Radyo, TV ve Sinema bölümünden mezun oldu. Üniversite yıllarında bilimsel araştırmalarda görev aldı. 2015 yılında Dünya gazetesinde haber editörü olarak mesleğe ilk adımını attı. Dünya'da farklı dönemlerde 5 yıla yakın çalıştı. Bu sürenin son 3 aylık kısmı Dünya kadrolarınca yayın hayatına başlayan Ekonomi gazetesinde geçti. Bazı dergi ve haber platformları ile reklam ajanslarında yine editör veya metin yazarı olarak mesai harcadı. 2018 yılında blockchain ve kripto paralar ile tanıştı. 2023 yılı Ocak ayından bu yana Btchaber.com'da editör olarak görev yapıyor. Aynı zamanda İstanbul Üniversitesi Radyo, TV ve Sinema programında lisansüstü eğitimine devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala