Elektronik Devi RadioShack, NFT ve DeFi için Hazırlanıyor

elektronik devi radioshack nft ve defi icin hazirlaniyor

Özellikle donanım parçaları satışıyla Amerika Birleşik Devletleri’nin önemli elektronik devlerinden biri haline gelen RadioShack, NFT ve DeFi için kolları sıvadı. 100. yaşını kutlayan şirket, bu uzun ömürlülüğü kutlamak adına bir DeFi protokolü ve NFT koleksiyonu lansmanı yapacak.

100 Yaşındaki RadioShack de DeFi ve NFT için Hazır

100 yıllık elektronik devi RadioShack, DeFi sektörüne girişini duyurdu. Şirket tarafından yapılan açıklamaya göre şirket, dünya çapındaki şirketlerle kripto sektörünün çeşitli oyuncuları arasında bir aracı olacak. RadioShack’in esas hedefi ana akım DeFi kullanımındaki boşluğu dolduran ilk protokolü oluşturmak.

Yeni DeFi hizmeti Atlas USV tokenı tarafından desteklenecek bir Swap ile başlayacak. Buradaki ana fikir ise üçüncü taraf tokenlarının DEX’e sürekli akışının olduğu bir sistem oluşturmak ve bunları indirimli USV tokenları ile değiştirmek.

elektronik devi radioshack nft ve defi icin hazirlaniyor 2

Burada bir kazan-kazan ilişkisi söz konusu. Likidite sağlayıcıları kâr elde etmek için takas edebilecek yeni tokenları alıyor. Buna karşılık olarak da RadioShack, hazinesini artırmak için üçüncü taraf tokenlarını alıyor.

Şirket, Atlas USV protokolünün ödül odaklı, kısa vadeli bir likidite sağlayıcısı değil, uzun vadeli sahibi olacak.

Bu şekilde kullanıcılar, ekibin kendisini finanse etmek için tokenları satmayacağını garanti ediyor.

RadioShack; DeFi kadar NFT için de heyecanlı.

Yapılan açıklamaya göre ekip, şu anda OpenSea’de satın alınabilen bir koleksiyon için The Franklin Mint ve Modell’s Sporting Goods gibi şirketlerle ortaklık kurdu.

Koleksiyonda üç boyutlu tasarımlar, spor temalı fotoğraflar, araç fotoğraflar ve diğer çeşitli tasarımlar olmak üzere 74 ayrı parça bulunuyor.

Hazal Orta

Hazal Orta

Hazal, 1990 yılında, ailenin tek çocuğu olarak, İstanbul’un Fatih ilçesinde doğdu. Hayatının ilk 18 yılını İstanbul’da geçirdikten sonra üniversitede Turizm ve Otel İşletmeciliği okumak için Isparta’nın yolunu tuttu. Eğitim hayatı boyunca yalnızca stajlarda turizm sektörüyle ilgilendi. Üniversite eğitiminin ilk yıllarında Work&Travel programıyla Amerika Birleşik Devletleri’nde üç aylık bir turizm deneyimi elde etti ve bu kariyerini, burada noktaladı. Eğitimi boyunca hiçbir gün bile turizmde bir kariyer hedeflemediği için okul biter bitmez kendine yeni bir çıkış aradı. Yazmaya ve yazılı basını takip etmeye olan ilgisiyle birlikte de kendini bilgisayar başında haber yazmaya çalışırken buldu. Editörlük kariyerine 2012 yılında, otomobil haberleri yazmaya çabalayarak başlayan Hazal, kariyerinin ilk yıllarında hem haberciliğin hem de dijital yayıncılığın dinamiklerini öğrenmeye başladı. SEO kelimesiyle tanışması da bu yıllara dayanıyor. Yaklaşık 6 yıl boyunca yerli ve yabancı basını yakından takip ederek en doğru bilgiyi, hızlı ve sade bir şekilde okurlarla buluşturmanın ne kadar önemli olduğunu öğrendi. 6 yıllık bu otomotiv haberleri geçmişinin ardından ise soluğu teknoloji basınında aldı. Teknoloji basınındaki kariyerine Yazı İşleri Müdürü olarak başlayan Hazal, içerik üretiminin yanında yönetimi konusunda da önemli deneyimler elde etti. Bu süreçte hem teknoloji hem de otomotiv basınındaki bazı dergilerde de Yazı İşleri Müdürü ve Editör olarak görev alarak, basılı yayınlara dair de tecrübeler edindi. Farklı ekiplerle ve farklı sektörlerde çalışmanın çok yönlülüğe önemli katkılar sağladığını düşünen Hazal, yeni dönemde ise uzun suredir heyecan duyduğu blockchain teknolojisine daha fazla ilgi göstermeye başladı ve kariyerine de, teknolojiyle olan dirsek temasını kesmeden, bu doğrultuda devam etmeye karar verdi. Teknolojinin kanatları altındaki blockchain, NFT ve kripto para terimlerine aşina olan Hazal’ın yolu da böylelikle Kriptomeda ile kesişmiş oldu. BTCHaber.com'da Yönetici Editör görevini üstlenen Hazal, yazmaya bu çatı altında devam ediyor. Boş zamanlarında farklı alanlarda okumalar yapan Hazal, iyi yazmanın çok okumaktan geçtiğine inanıyor. Bilgisayar başından kalktığında ise soluğu dijital içerik platformlarında alıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 489.771,47 TL 0,24%
ethereum
Ethereum (ETH) 32.360,90 TL 0,71%
tether
Tether (USDT) 13,37 TL 0,37%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 5.071,74 TL 1,94%
usd-coin
USD Coin (USDC) 13,37 TL 0,25%
cardano
Cardano (ADA) 13,77 TL 4,59%
solana
Solana (SOL) 1.243,17 TL 0,25%
xrp
XRP (XRP) 8,11 TL 0,81%
terra-luna
Terra (LUNA) 831,90 TL 7,32%
polkadot
Polkadot (DOT) 246,34 TL 2,46%
Bağlantıyı kopyala