El Salvador’da BTC’ye Olan İlginin Düştüğü İddia Ediliyor

el salvadorda btcye ilginin yuzde 89 dustugu iddia ediliyor

Bilindiği üzere 2021 yılında El Salvador’dan Bitcoin hamlesi gelmişti. El Salvador Başkanı Nayib Bukele, Eylül ayında El Salvador’un Bitcoin’i resmi para birimi olarak kabul ettiğini açıklamıştı. O günden bu yana El Salvador 1.300 Bitcoin biriktirerek, 2021 yılını geride bıraktı. Bununla birlikte, yayınlanan son raporlara göre; Orta Amerika ülkesindeki Bitcoin işlem oranlarının düşüşe geçtiği iddia ediliyor.

El Salvador’da BTC’ye Olan İlgi Azaldı mı?

Yayınlanan bir raporlara göre; Kuzey Amerika ülkesindeki Bitcoin işlem oranlarının düşüşe geçtiği iddia ediliyor. Rapora göre; nüfusun yüzde 85’inden fazlası günlük işlemleri için Bitcoin (BTC) kullanımına az ilgi gösteriyor. Kripto para uzmanı Mr. Whale konu ile ilgili olarak; yüksek işlem ücretleri, düşük işlem süresi ve eski teknoloji gibi nedenlere bağlı olarak, lider kripto para biriminin yasal ihale statüsünden çıkacağını düşünüyor.

Analistin iddiasına göre; El Salvadorluların üçte ikisinden fazlası Bitcoin karşıtı. Elbette ki analistin açıklamış olduğu bu rapor, doğrulanmamış bir rapor. Bu sebeple de yapılan tüm açıklamalar sadece iddia niteliğinde olduğunu belirtmekte fayda var.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 471.247,85 TL 3,92%
ethereum
Ethereum (ETH) 32.341,45 TL 6,12%
tether
Tether (USDT) 13,43 TL 0,24%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 4.805,04 TL 6,82%
usd-coin
USD Coin (USDC) 13,42 TL 0,37%
cardano
Cardano (ADA) 14,37 TL 4,72%
solana
Solana (SOL) 1.268,56 TL 15,52%
xrp
XRP (XRP) 8,05 TL 6,09%
terra-luna
Terra (LUNA) 839,08 TL 3,01%
polkadot
Polkadot (DOT) 245,44 TL 6,65%
Bağlantıyı kopyala