El Salvador Başkanı’ndan Dikkat Çeken Türkçe Paylaşım

el salvador baskanindan dikkat ceken turkce paylasim

Kısa bir süre önce Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşeceğini açıklayan El Salvador Başkanı Nayib Bukele, son olarak Türkçe bir tweet atarak dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Tweet’inde “Öncelikle, Bitcoin diyarı El Salvador’dan tüm Türkiye’ye selamlar” diyen El Salvador Başkanı, Türk kullanıcılar tarafından ilgi ile karşılandı.

el salvador baskanindan dikkat ceken turkce paylasim

El Salvador Başkanın’dan Türkçe Paylaşım

Kripto dünyasında adından sıkça söz ettiren El Salvador Başkanı Nayib Bukele, son dönemde Türkiye’den de oldukça büyük ilgi görüyor. Özellikle Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşme yapacağını açıkladıktan sonra birçok tweet alan El Salvador Başkanı, son paylaşımı ile de Türkiye’deki bir meme’e gönderme yaparak selam gönderdi.

Diğer taraftan Bitcoin’i (BTC) resmi olarak kabul etmesi ile eleştiri almaya devam eden El Salvador, kredi derecelendirme kuruluşu Moody’s tarafından El Salvador‘un kredi notunu düşürme riski altında olduğu konusunda uyarı almıştı.

Bunun üzerinde Bitcoin’i savunmaya devam eden Nayib Bukele, yine Twitter üzerinden cevap verdi.

Haberi alıntılayan El Salvador başkanı, “El Salvador’un Umrunda Değil!” diyerek uyarıyı görmezden geldi.

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
468.932,11 TL 0,77%
ethereumETH/TRY
31.140,89 TL 1,24%
tetherUSDT/TRY
15,81 TL 0,27%
usd-coinUSDC/TRY
15,83 TL 0,29%
bnbBNB/TRY
4.783,74 TL 2,02%
xrpXRP/TRY
6,54 TL 0,89%
binance-usdBUSD/TRY
15,84 TL 0,11%
cardanoADA/TRY
8,32 TL 2,18%
solanaSOL/TRY
811,76 TL 1,15%
dogecoinDOGE/TRY
1,36 TL 1,33%
Bağlantıyı kopyala