Efsane NBA Oyuncusunun NFT Satışları Rekor Kırdı

Efsane NBA Oyuncusunun NFTleri 77 Saniyede Tukendi

NFT sektörü 2022’nin başlarındaki büyüme ivmesinden çok uzakta. Ancak bu yeni NFT koleksiyonlarının çıkmadığı veya satışlarının bittiği anlamına gelmiyor. Öyle ki kısa bir süre önce eski ABD Başkanı Donald Trump‘ın NFT koleksiyonu hızlı bir şekilde tükenmişti. Son olarak NBA‘in efsane ismi Scottie Pippen‘in NFT’leri sadece 77 saniye içerisinde tükenerek dikkatleri üzerine çekti.

Efsane NBA Oyuncusunun NFT Satışları Rekor Kırdı

Efsane NBA Oyuncusu Scottie Pippen’in NFT’leri 77 Saniyede Satıldı

NFT sektörü söz konusu olduğunda sporun önemi oldukça fazla. Öyle ki günümüzde en çok NFT satışı gerçekleştiren markaların çoğu ya spor odaklı ya da spor ile alakalı oluyor. Buna futbol, basketbol ve spor ayakkabı benzeri NFT türleri de dahil.

Diğer taraftan her ne kadar bir move2earn oyunu olsa da STEPN da sahip olduğu ayakkabı sistemini NFT‘ler üzerinden ilerletiyor. Son olarak basketbolun efsane ismi eski Chicago Bull Scottie Pippen’in 1.000 parçalık NFT koleksiyonu 77 saniyede tükendi.

NBA Hall of Famer Scottie Pippen’in NFT koleksiyonu, geçmişte aktör Anthony Hopkins tarafından kırılan OpenSeas satış rekorunu geçti. Hem eski NBA efsanesinin hem de Hopkins’in NFT koleksiyonlarının üretiminden sorumlu şirket Orange Comet’e göre, Pippen’in 1.000 parçalık NFT koleksiyonu yalnızca 77 saniyede tükendi. Bu kadar hızlı bir satışın gerçekleşmesi, Pippen’in NFT’lerinin, eski ABD Başkanı Donald Trump’ın NFT koleksiyonunu da geride bıraktığı anlamına geliyor.

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
525.975,23 TL 2,86%
ethereumETH/TRY
33.466,87 TL 3,55%
tetherUSDT/TRY
19,20 TL 0,17%
bnbBNB/TRY
6.192,49 TL 0,93%
usd-coinUSDC/TRY
19,14 TL 0,14%
xrpXRP/TRY
8,57 TL 2,28%
cardanoADA/TRY
6,88 TL 2,18%
dogecoinDOGE/TRY
1,44 TL 2,40%
staked-etherSTETH/TRY
33.399,58 TL 3,41%
matic-networkMATIC/TRY
20,97 TL 3,71%
Bağlantıyı kopyala