ECB, Yatırımcıları Artan Kaldıraç Kullanımına Karşı Uyardı

ecb stablecoinler ve kripto arasinda artan baglantilara karsi uyardi

Avrupa Merkez Bankası (ECB), yükselen enflasyon ve düşen faiz oranları arasında daha yüksek getiri arayışının, yatırımcıların daha fazla risk almasına neden olduğunu söyledi. Avrupa Merkez Bankası, bunun, kripto da dahil olmak üzere piyasanın geniş bir bölümünü düzeltmelere açık hale getirdiğini söyledi. ECB, ayrıca Stablecoin’ler, fiat para birimlerine sabitlenmiş stablecoin’ler ve geleneksel finans piyasası arasında artan bağlantıya karşı uyarıda bulundu.

Avrupa Merkez Bankası(ECB): Kripto Paraların Popülaritesi Arttı

Avrupa Merkez Bankası kripto para birimlerinin popülaritesinin arttığını kabul etti. Ayrıca ECB, kripto piyasalarının hareketli volatilitesine değindi. Merkez bankası Çarşamba günü yayınlanan iki yıllık finansal istikrar incelemesinde, kripto yatırımcıları tarafından artan kaldıraç kullanımının yoğun kayıplara yol açabileceğini söyledi.

ecb stablecoinler ve kripto arasinda artan baglantilara karsi uyardi 2

Avrupa Merkez Bankası, bu yılın başından beri bir merkez bankası dijital para biriminin (CBDC) oluşturulmasını tartışıyor. Geçen temmuz ayında, 24 ay içinde daha soruşturma aşamasına geçileceği açıklanmıştı.

Hatırlatmak gerekirse, bu ayın başlarında, Avrupa Merkez Bankası (ECB) yönetim kurulu üyesi Fabio Panetta, CBDC‘nin dahil edilmesi için ayrıntılı bir yol haritası belirlemişti.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 657.875,39 TL 0,12%
ethereum
Ethereum (ETH) 49.533,85 TL 0,56%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 7.292,12 TL 2,59%
tether
Tether (USDT) 11,93 TL 1,06%
solana
Solana (SOL) 2.371,36 TL 0,47%
cardano
Cardano (ADA) 18,74 TL 0,14%
xrp
XRP (XRP) 11,42 TL 0,56%
usd-coin
USD Coin (USDC) 11,93 TL 0,51%
polkadot
Polkadot (DOT) 425,18 TL 1,33%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) 2,48 TL 0,79%
Bağlantıyı kopyala