ECB, Avrupa Bölgesini Kripto Düzenlemesi Konusunda Uyaracak

ecb avrupa bolgesini kripto duzenlemesi konusunda uyaracakDF

Kripto para birimleri ile ilgili olarak birçok ülke çalışmalar yürütüyor. Bununla beraber Avrupa Merkez Bankası (ECB) da kripto yasalarını uyumlu hale getirme konusunda Avrupa bölgesine uyarıda bulunacak.

ECB, Kripto Yasalarını Konusunda Avrupa Bölgesine Uyarıda Bulunacak

Avrupa Merkez Bankası (ECB) başkanının kripto para birimi staking ve ödünç vermede daha fazla gözetim çağrısının yanı sıra Kripto Varlıklarda Piyasalar Yönetmeliği (MiCA) kurallarının tamamlanmasının ardından, düzenleyicinin endişesi devam ediyor ve düzenleme yapması bekleniyor.

ecb avrupa bolgesini kripto duzenlemesi konusunda uyaracakd

Bunun yanında ECB bu hafta Avrupa bölgesi ülkelerine ulusal düzenleyicilerin potansiyel olarak 2024’ten önce tam olarak yürürlüğe girmesi beklenmeyen MiCA yasasını geçmenin tehlikeleri hakkında sert bir uyarı göndermeyi planlıyor.

Kripto borsası çözüm sağlayıcısı Modulus’un CEO’su Richard Gardner, yaklaşan uyarı hakkında şunları söyledi:

AMB’nin kripto para birimleriyle ilgili ulusal yasaların toplanmasını önlemek isteyeceği mantıklı. Birincisi, operatörlerin uygun yargı bölgeleri için alışveriş yapmasına yol açabilir. Bunun ötesinde, çok uluslu operatörler için kafa karışıklığı yaratacak ve AB içinde eşit olmayan bir oyun alanı yaratabilir.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
442.325,96 TL 3,02%
ethereumETH/TRY
34.118,14 TL 3,70%
tetherUSDT/TRY
17,98 TL 0,30%
bnbBNB/TRY
5.925,89 TL 1,27%
usd-coinUSDC/TRY
17,96 TL 0,26%
xrpXRP/TRY
6,85 TL 1,17%
cardanoADA/TRY
9,72 TL 1,18%
binance-usdBUSD/TRY
17,93 TL 0,03%
solanaSOL/TRY
793,18 TL 5,04%
polkadotDOT/TRY
168,53 TL 1,24%
Bağlantıyı kopyala