eBay, NFT Pazar Yeri KnownOrigin’i Satın Aldı

ebay nft pazar yeri knownorigini satin aldifs

NFT sektörünün gelişmesi ile beraber bu alandaki satın alma işlemleri de beraberinde artış gösteriyor. Son olarak elde edilen bilgilere göre e-ticaret devi eBay, bugün yaptığı bir açıklama ile NFT pazar yeri KnownOrigin’i satın aldığını duyurdu.

E-ticaret Devi eBay, NFT Pazar Yeri KnownOrigin’i Aldı

NFT pazar yeri KnownOrigin bugün e-ticaret devi eBay tarafından satın aldı. Söz konusu bu satın alma işlemi eBay’in teknoloji öncülüğünde yeniden adım atmasını sağladı diyebiliriz.

ebay nft pazar yeri knownorigini satin aldidf

eBay CEO’su Jamie Iannone konu ile ilgili olarak şunları söyledi:

eBay, dünya çapında koleksiyonlarına bu mükemmel, bulması zor veya benzersiz eklentiyi arayan insanlar için ilk duraktır ve bu satın almayla, topluluğumuz giderek daha fazla dijital koleksiyon eklediğinden, lider bir site olmaya devam edeceğiz. KnownOrigin, etkileyici, tutkulu ve sadık bir sanatçı ve koleksiyoner grubu oluşturarak onları satıcı ve alıcı topluluğumuza mükemmel bir katkı sağladı. Bu yenilikçileri eBay topluluğuna katılırken ağırlamayı dört gözle bekliyoruz.

Bunun yanında KnownOrigin’in kurucu ortağı David Moore ise satın alma işlemi ile ilgili olarak şunları söyledi:

KnownOrigin’i, yaratıcıları ve koleksiyoncuları benzersiz, kimliği doğrulanmış dijital öğeleri sergileme, satma ve toplama yeteneği vererek güçlendirmek için kurduk. NFT’lere olan ilgi artmaya devam ederken, şimdi eBay’in erişim ve deneyimine sahip bir şirketle ortak olmak için mükemmel bir zaman olduğuna inanıyoruz. 

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
557.967,22 TL 0,05%
ethereumETH/TRY
38.358,99 TL 0,71%
tetherUSDT/TRY
20,14 TL 0,05%
bnbBNB/TRY
6.290,08 TL 0,34%
usd-coinUSDC/TRY
20,13 TL 0,07%
xrpXRP/TRY
10,46 TL 5,91%
cardanoADA/TRY
7,61 TL 0,43%
staked-etherSTETH/TRY
38.346,50 TL 0,63%
dogecoinDOGE/TRY
1,46 TL 0,82%
solanaSOL/TRY
427,33 TL 3,13%
Bağlantıyı kopyala