E-ticaret Şirketleri Kripto Ödeme Hizmetlerini Nasıl Entegre Ediyor?

kripto odeme yasaklandi

Kripto para sektörünün her geçen gün farklı alanlara nüfuz etmeye başladı. Blockchain teknolojisinin artan kullanımı nedeniyle küresel ödeme ortamı önemli ölçüde değişti. Daha verimli ödeme sistemlerine yönelik artan talep, kripto paranın havale, ödeme kartları ve e-ticaret dahil olmak üzere çeşitli ödeme sektörlerine girmesine yol açtı. Şimdi bu hafta e-ticaret şirketlerinin kripto ödeme hizmetlerini nasıl entegre edildiğine bir göz atalım.

E-ticaret Şirketlerinin Kripto Ödeme Hizmetleri

Şu anda, ödeme ortamına nakit, banka havaleleri ve ödeme kartları gibi geleneksel yöntemler hakimdir; ancak, kripto ödemeleri önemli bir ilgi görüyor. Visa’ya göre, 2.5 milyar dolar değerindeki kripto işlemleri, Kripto, bankalar ve aracıları ve geleneksel ödemelerin karmaşıklığını ortadan kaldırarak daha hızlı sınırsız ödemelere olanak tanıyor. Geleneksel ödeme şirketleri kriptoyu benimseme konusunda isteksizdi.

e ticaret sirketleri kripto odeme hizmetlerini nasil entegre ediyorasd

Ancak son gelişmeler ve tüketicilerden ve işletmelerden gelen artan talep, Mastercard, Visa ve Shopify gibi büyük ödeme ve e-ticaret şirketlerini bunu benimsemeye teşvik etti.

Geleneksel ödeme ve e-ticaret şirketleri, kripto meraklılarının değişen ihtiyaçlarını karşılamak için, çoğunlukla aracı kurumlar, emanetçiler ve ödeme sağlayıcıları gibi kripto-yerli hizmet sağlayıcılarla işbirliği içinde çeşitli kripto tabanlı ürünler sunuyor.

Geleneksel ödeme ve e-ticaret şirketleri, geniş bir kullanıcı tabanına, sağlam sistemlere sahip oldukları ve düzenlemelere tabi oldukları ve onları müşteriler için daha güvenli bir seçenek haline getirdikleri için kripto yerel sağlayıcılara göre bir avantaja sahiptir.

Paying With Cryptocurrency’e göre Haziran 2022’de işletmelerin yalnızca yüzde 23’ü kripto-yerel cüzdanlar aracılığıyla kripto ödemelerini kabul ettiğini bildirdi ve çoğu işlem geleneksel ödeme şirketlerinin cüzdanları aracılığıyla yapıldı. Kripto ödeme hizmetleri sunmak, geleneksel ödeme şirketlerine rekabet avantajı sağlayabilir.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
429.924,35 TL 3,06%
ethereumETH/TRY
29.503,61 TL 3,30%
tetherUSDT/TRY
18,81 TL 0,03%
usd-coinUSDC/TRY
18,81 TL 0,13%
bnbBNB/TRY
5.830,21 TL 0,39%
xrpXRP/TRY
7,45 TL 3,59%
binance-usdBUSD/TRY
18,79 TL 0,20%
cardanoADA/TRY
7,04 TL 3,76%
dogecoinDOGE/TRY
1,75 TL 5,50%
matic-networkMATIC/TRY
20,45 TL 5,32%
Bağlantıyı kopyala