E-ticaret Platformu Shop.com, BitPay Aracılığıyla Kripto Varlık Kabul Edecek

e ticaret platformu shop com bitpay araciligiyla kripto varlik kabul edecek

E-ticaret platformu shop.com‘un başkanı Steve Ashley, Shop.com’un BitPay aracılığıyla kripto varlık edeceğini duyurdu. Bu Bitcoin, Ethereum, Bitcoin Cash ve diğer birçok dijital varlığın Shop.com internet sitesinden ürün satın almak için kullanılabileceği anlamına geliyor.

Shop.com Artık Kripto Varlıkları Kabul Ediyor

Shop.com, dünyanın en büyük kripto varlık ödeme hizmeti sağlayıcısı olan BitPay aracılığıyla kripto varlıkları kabul ediyor. Shop.com’un başkanı ve COO’su Steve Ashley, “Shop.com’da kripto varlık kabulünü” duyurdu. Ashley yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“Bugün Shop.com’un Bitpay aracılığıyla Bitcoin, Ethereum ve diğer birkaç kripto varlık kabul edeceğini duyuruyorum. Bunu faaliyet gösterdiğimiz ülkelerdeki tüm Shop.com sitelerinde sunacağız.”

Shop.com, oldukça popüler bir e-ticaret platformudur. 1992’de kurulan çok katmanlı bir pazarlama (MLM) firması olan Market America’ya aittir ve Market America, Shop.com’u 2010’un sonunda açıklanmayan bir ücret karşılığında satın almıştır. 

Bitpay’in baş ticari yetkilisi Sonny Singh, Bitcoin.com News’e gönderdiği bir açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“Tayvan, Tayland, Arjantin, Brezilya, Endonezya gibi ülkelerde ödeme yapmak çok zor. Kredi kartları her yerde mevcut değil ve bu ülkelerde BitPay ve kripto varlıklar, Bitcoin’i kabul etmek ve kripto ödeme seçenekleri almak için en ucuz, en hızlı ödeme seçeneğidir.”

Shop.com, platformu ziyaret ettiğinizde site sizi kripto varlıkları kabul ettiğini söyleyen bir mesaj ile karşılıyor. Mesaj ise kullanıcıları, Shop.com üzerinden kripto varlıklar ile nasıl işlem yapacağını açıklayan bir sayfaya götürüyor.

Dilek Sarı

Dilek Sarı

Dilek, 1992 yılında İzmir’de doğdu. İlkokul, ortaokul ve lise öğrenimini İzmir’de tamamladı ve 2010 yılında Adnan Menderes Üniversitesi Sosyoloji bölümüne başladı. 2014 yılında buradan mezun olan Dilek, alanda kalmak ve akademik çalışmalar yürütmek amacıyla aynı yıl Ege Üniversitesi Genel Sosyoloji ve Metodoloji anabilim dalında yüksek lisans eğitimine başladı. Yüksek lisans tezini “Risk Toplumu” ve “Korku Kültürü” üzerine yapan Dilek, daha sonra akademi ile arasındaki fikir ayrılıkları ve kripto varlıklara artan ilgisi nedeniyle bu sektöre adım attı. 2019 başlarında yerli bir kripto varlık işlem platformunda Sosyal Medya Uzmanı olarak görev alan Dilek, burada bulunduğu yaklaşık iki sene boyunca, alana ilişkin bilgi birikimini artırmaya yönelik çalışmalarda bulundu. Bir taraftan alana ilişkin teorik bilgilerini geliştirirken, diğer taraftan bu bilgileri pratiğe dökmek için çaba gösterdi. Öte yandan, yaklaşık beş yıldır sürdürdüğü SEO uyumlu içerik üretimi, İngilizce çeviri ve grafik tasarım çalışmalarına freelancer olarak devam etti. 2020 yılı sonlarında Kriptomeda’ya katılan Dilek, Coinkolik ve BTCHaber’de İçerik Editörü olarak çalışmaya başladı. O zamandan bu yana burada görev almayı sürdürdü ve alana ilişkin bilgilerini derinleştirirdi. Dilek şimdi zincir üstü analiz ve DeFi ürünleri hakkında kendini geliştirmeye çalışıyor ve NFT alanını ise yakından takip ediyor. Blokzinciri teknolojisinin yazılım yönüne de ilgi duyan Dilek, ilerleyen yıllarda bu alan hakkında da bilgi sahibi olmayı umut ediyor. Dilek kripto varlıkların yanı sıra müzik, deneysel sinema, modern psikoloji, astronomi ve doğa sporlarına ilgi duyuyor. Uzaya ilişkin fenomenler hakkında araştırma yapmayı seven, alana dair haber ve bilimsel çalışmaları yakından takip eden Dilek, amatör olarak astrofotoğrafçılık da yapıyor. Aynı zamanda amatör bir kuş gözlemcisi olan Dilek, İzmir’de aktif olarak çalışmalar yürüten Doğa Derneği’nin etkinliklerini yakından takip ediyor. Etik sebeplerle vegan bir yaşam tarzını benimsemesi nedeniyle her türlü hayvan sömürüsüne karşı duruyor. Psikoloji alanına dair akademik makaleler okumayı, müzik festivallerine katılmayı, deneysel filmler izlemeyi, blokzinciri teknolojisini konu alan kitaplar okumayı ve yeni kültürlerle tanışmayı seviyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
324.209,34 TL 2,45%
ethereumETH/TRY
17.857,87 TL 4,87%
tetherUSDT/TRY
16,69 TL 0,11%
usd-coinUSDC/TRY
16,69 TL 0,07%
bnbBNB/TRY
3.627,50 TL 2,47%
binance-usdBUSD/TRY
16,69 TL 0,09%
cardanoADA/TRY
7,50 TL 1,23%
xrpXRP/TRY
5,22 TL 3,64%
solanaSOL/TRY
552,06 TL 4,29%
dogecoinDOGE/TRY
1,10 TL 2,55%
Bağlantıyı kopyala