E-Money: Stablecoin’ler Algorand’da Satışa Sunulacak

e money duyurdu stablecoin algorandda satisa sunulacak

e-Money, Avrupa’daki Stablecoin’lerin dolaşımını hızlandırmak adına yeni bir adım attı. Bu doğrultuda Algorand Blockchain ile entegrasyon yapıldığı duyuruldu. Bu entegrasyon sayesinde; eEUR, eCHF, eNOK, eSEK ve eDKK de dahil olmak üzere, Algorand ekosistemindeki bir dizi Stablecoin desteklenecek.

Yapılan açıklamaya göre Algorand kullanıcıları, bu dijital paralara erişebilecek.

Son zamanlarda hızla büyüyen kripto piyasalarında, fiyat istikrarlı varlıklara olan talep nedeniyle önemli ölçüde popülerlik kazan Stablecoin’ler, e-Money’den Algorand’a bağlanacak.

Bu entegrasyon ile Avrupa’daki kullanıcılara yerel para birimi seçenekleri sunmak isteyen Algorand, üzerine kurulu uygulamaların daha hızlı pazara sunulmasını sağlayacak ve Avrupa para birimi tabanlı olan Stablecoin’ler bu Blockchain’de kullanılabilecek.

e money duyurdu stablecoin algorandda satisa sunulacak 2

e-Money Tarafından İhraç Edilen Stablecoin’ler Desteklenecek

e-Money tarafından ihraç edilen Stablecoin’ler, ticari bankalarda tutulan mevduatlar ve devlet tahviller tarafından destekleniyor. Böylece, temel faiz oranı izlenecek, kullanıcıların da faiz oranlarını tahakkuk etmesi sağlanacak.

Ayrıca bu entegrasyon ile Alogrand ekosisteminde bulunan Stablecoin yelpazesi büyüyor. Örnek olarak; ABD dolarına sabitlenmiş USDC ve USDT isimli Stablecoin’lerin yanında, Kanada dolarına ve Brezilya realine sabitlenmiş fiat destekli varlıklar ağda dolaşımdalar.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 379.259,58 TL 2,91%
ethereum
Ethereum (ETH) 27.288,60 TL 6,37%
cardano
Cardano (ADA) 20,41 TL 9,78%
tether
Tether (USDT) 8,47 TL 0,15%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 3.370,89 TL 5,08%
xrp
XRP (XRP) 8,98 TL 4,25%
solana
Solana (SOL) 1.350,84 TL 10,34%
polkadot
Polkadot (DOT) 291,19 TL 3,78%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) 2,00 TL 4,29%
usd-coin
USD Coin (USDC) 8,47 TL 0,06%
Copy link
Powered by Social Snap