dYdX’te 2 Milyon Dolarlık Güvenlik İhlali Engellendi

dydxte 2 milyon dolarlik guvenlik ihlali engellendi

Merkezi olmayan borsaların (DEX), güvenliği artırılmış mahremiyet ve kişisel parasal egemenlik gibi bazı avantajları bulunuyor. Ancak, diğer yandan DEX kullanımı beraberinde bazı güvenlik sorunlarını da getiriyor. Son olarak, Ethereum tabanlı DEX dYdX, 2 milyon dolarlık güvenlik ihlali ile karşı karşıya kaldı. Önlem ise erkenden alındı.

dYdX Güvenlik İhlalini Savuşturdu

Merkezi olmayan kripto varlık borsası dYdX, günlük işlem hacmini 10 milyar dolar seviyesine çıkarmasıyla popülerliğini sürdürüyor. Borsa bu kez bir ihlal duyurusuyla gündeme geldi. dYdX ekibi bir tweet dizisiyle olan biteni takipçilerine anlattı.

dYdX ekibi, yeni dağıtılan bir akıllı sözleşmeyle insanları bir güvenlik sorunu konusunda uyardı.

Söz konusu ihlal için beyaz şapkalı bir hacker olan Samczsun ile dYdX işbirliği yaptı.

dydxte 2 milyon dolarlik guvenlik ihlali engellendi 2

Yaklaşık 700 hesabın bu ihlalden etkilendiği söyleniyor. Bu da yaklaşık 2 milyon dolar değerinde. Etkilenen fonlar, kurtarma operasyonunun bir parçası olarak emanet akıllı sözleşmesine yönlendirildi. Bu fonlar, dYdX’e yatırılmamış hesapları içeriyordu. Bunun yanında yalnızca kullanıcının cüzdanının fonları kurtarma erişimi var. Bu güvenliği sağlamanın bir parçası.

Ayrıca kullanıcılar, bir süreliğine fon transferinden kaçınmaları konusunda da uyarıldı.

dYdX Layer 2 Perpetuals ürününe para yatırmak için herhangi bir izin belirlemeyen diğer kullanıcılar, belirtilen gelişmelerden etkilenmedi.

Hazal Orta

Hazal Orta

Hazal, 1990 yılında, ailenin tek çocuğu olarak, İstanbul’un Fatih ilçesinde doğdu. Hayatının ilk 18 yılını İstanbul’da geçirdikten sonra üniversitede Turizm ve Otel İşletmeciliği okumak için Isparta’nın yolunu tuttu. Eğitim hayatı boyunca yalnızca stajlarda turizm sektörüyle ilgilendi. Üniversite eğitiminin ilk yıllarında Work&Travel programıyla Amerika Birleşik Devletleri’nde üç aylık bir turizm deneyimi elde etti ve bu kariyerini, burada noktaladı. Eğitimi boyunca hiçbir gün bile turizmde bir kariyer hedeflemediği için okul biter bitmez kendine yeni bir çıkış aradı. Yazmaya ve yazılı basını takip etmeye olan ilgisiyle birlikte de kendini bilgisayar başında haber yazmaya çalışırken buldu. Editörlük kariyerine 2012 yılında, otomobil haberleri yazmaya çabalayarak başlayan Hazal, kariyerinin ilk yıllarında hem haberciliğin hem de dijital yayıncılığın dinamiklerini öğrenmeye başladı. SEO kelimesiyle tanışması da bu yıllara dayanıyor. Yaklaşık 6 yıl boyunca yerli ve yabancı basını yakından takip ederek en doğru bilgiyi, hızlı ve sade bir şekilde okurlarla buluşturmanın ne kadar önemli olduğunu öğrendi. 6 yıllık bu otomotiv haberleri geçmişinin ardından ise soluğu teknoloji basınında aldı. Teknoloji basınındaki kariyerine Yazı İşleri Müdürü olarak başlayan Hazal, içerik üretiminin yanında yönetimi konusunda da önemli deneyimler elde etti. Bu süreçte hem teknoloji hem de otomotiv basınındaki bazı dergilerde de Yazı İşleri Müdürü ve Editör olarak görev alarak, basılı yayınlara dair de tecrübeler edindi. Farklı ekiplerle ve farklı sektörlerde çalışmanın çok yönlülüğe önemli katkılar sağladığını düşünen Hazal, yeni dönemde ise uzun suredir heyecan duyduğu blockchain teknolojisine daha fazla ilgi göstermeye başladı ve kariyerine de, teknolojiyle olan dirsek temasını kesmeden, bu doğrultuda devam etmeye karar verdi. Teknolojinin kanatları altındaki blockchain, NFT ve kripto para terimlerine aşina olan Hazal’ın yolu da böylelikle Kriptomeda ile kesişmiş oldu. BTCHaber.com'da Yönetici Editör görevini üstlenen Hazal, yazmaya bu çatı altında devam ediyor. Boş zamanlarında farklı alanlarda okumalar yapan Hazal, iyi yazmanın çok okumaktan geçtiğine inanıyor. Bilgisayar başından kalktığında ise soluğu dijital içerik platformlarında alıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
469.407,38 TL 0,85%
ethereumETH/TRY
31.170,04 TL 1,41%
tetherUSDT/TRY
15,84 TL 0,22%
usd-coinUSDC/TRY
15,86 TL 0,07%
bnbBNB/TRY
4.786,43 TL 1,95%
xrpXRP/TRY
6,55 TL 0,85%
binance-usdBUSD/TRY
15,84 TL 0,19%
cardanoADA/TRY
8,32 TL 1,90%
solanaSOL/TRY
813,50 TL 1,17%
dogecoinDOGE/TRY
1,36 TL 1,71%
Bağlantıyı kopyala