DYDX Nasıl Delege Edilir?

dydx nasil delege edilirrtgr

dYdX, sürekli vadeli işlemleri destekleyen lider merkeziyetsiz borsa olarak karşımıza çıkıyor. Ayrıca dYdX, Ethereum blok zinciri üzerinde akıllı sözleşmeler ile çalışıyor. Son olarak çıkan haberlere göre; DYDX, sahiplerinin istedikleri adrese, oy verme haklarını delege etmelerine olanak tanıyor. DYDX sahibi olmadan bile, delege olarak dYdX yönetimine katılabiliyor. Bununla beraber kullanıcılar bir seferde sadece bir adrese delege edebilir.

Delege eden kullanıcının hesabındaki DYDX bakiyesine eşit olan oy sayısı, delege edilen kişinin oy sayısına ekleniyor. Ayrıca söz konusu bu oylar, delege eden tekrar delege ettiğinde veya DYDX’lerini transfer ettiğinde, mevcut bloktan ve sonraki bloklardan delege ediliyor.

dydx nasil delege edilirgbg

Ayrıca belirtmek gerekirse token sahipleri, bir token ile ilişkili yönetim güçlerinden birini veya her ikisini de yönetişim portalı veya programlama yoluyla delege etme seçeneğine sahip. Yani aslında delege gücüne sahip bir kullanıcı, bu gücü başka bir delegeye aktaramaz.

Bunun yanında token sahipleri, önerme gücünü ve oy verme gücünü farklı adreslere delege edebilirler. Ancak, kısmi delege (Gücün yüzde 100 veya yüzde 0’ı) mümkün değildir.

Tokenlerinizi bir cüzdan adresine delege etmek için şu adımları izleyebilirsiniz:

  • dydx.community/dashboard adresine gidin
  • Delege Et seçeneğine tıklayın
  • Delege etmek istediğiniz güç türünü seçin
  • Oy ve/veya öneri gücünüzü delege etmek istediğiniz üçüncü tarafın Cüzdan Adresini girin.

Güçleri delege etmek, tokenlerinizi transfer etmez. DYDX‘leri delege etmek ve delege etmekten geri çekmek, cüzdan sahiplerinin  ETH gaz ücreti ödemesini gerektiriyor. Böylece DYDX tokenleri ITU Blockchain’e delege edebilirsiniz.

ITU Blockchain’e delege ederek; 

  • dYdX Yönetişimine katılırsınız.
  • dYdX’in geleceğine yön verirsiniz.
Ekran Resmi 2023 03 10 17.48.40

Son olarak DYDX tokenlerinizi ITU Blockchain’e delege etmek için şu cüzdanı kullanabilirsiniz: 0xBEC643BD5b7F5e9190617CA4187ef0455950C51C

dYdX Hakkında

dYdX, şu anda sürekli vadeli işlemleri destekleyen lider merkeziyetsiz borsadır. dYdX, Ethereum blok zinciri üzerinde akıllı sözleşmeler ile çalışır ve kullanıcıların hiçbir aracı olmadan trade yapmasına olanak tanır. Paradigm, a16z ve Polychain tarafından desteklenen dYdX 27 Temmuz 2017’de kurulmuş olup önde gelen merkeziyetsiz borsalardan biri olmuştur.

dYdX | Twitter | YouTube | Telegram | Discord | MediumSena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
525.918,04 TL 1,83%
ethereumETH/TRY
33.463,06 TL 1,64%
tetherUSDT/TRY
19,20 TL 0,32%
bnbBNB/TRY
6.211,36 TL 0,44%
usd-coinUSDC/TRY
19,18 TL 0,24%
xrpXRP/TRY
8,55 TL 4,21%
cardanoADA/TRY
6,84 TL 1,31%
dogecoinDOGE/TRY
1,43 TL 0,17%
staked-etherSTETH/TRY
33.352,88 TL 1,51%
matic-networkMATIC/TRY
20,82 TL 1,98%
Bağlantıyı kopyala