dYdX, Kanada Operasyonlarını Sonlandırıyor

dydx kanada operasyonlarini sonlandiriyor

Kripto türev borsası dYdX, kısa bir süre önce Kanadalı müşterilerini ilgilendiren yeni bir karar aldığını açıkladı. Kripto türev borsası dYdX, Kanada operasyonlarını askıya alacağını belirtti.

dYdX Cephesinden Yeni Kanada Kararı

Son dönemin dikkat çeken kripto türev borsalarından birisi olan dYdX, kısa bir süre önce Kanada pazarından çıkış yaptığını açıkladı. Şirket yaptığı bu açıklamasıyla birlikte Kanada merkezli yeni kullanıcıların borsaya katılımlarını durdurduğunu belirtti.

Bununla birlikte, şirketin Kanada merkezli kullanıcıları önümüzdeki yedi gün boyunca dYdX platformuna tam erişim sağlayabilecek. Şirketin hali hazırdaki kullanıcıları, 14 Nisan 2023 tarihine kadar borsada işlem yapabilecek.

dydx kanada operasyonlarini sonlandiriyor 2

14 Nisan’da şirket Kanada merkezli kullanıcılara kısıtlı şekilde hizmet verecek. Kullanıcılara izin verilen hizmetler, sadece pozisyonlarından çıkmalarına ve sermayeleri çekme izni olacak. dYdX’in, Kanada’daki tasfiyesi, Kanada Menkul Kıymetler yöneticilerinin kripto para borsalarını ve ticaret platformlarını “gelişmiş yatırımcı koruma taahhütlerine” uymaları noktasında uyarılar yayımlamasından yaklaşık iki ay sonrasında geldi. Son olarak dYdX söz konusu blog gönderisinde şu ifadeleri kullandı:

Kanada’daki düzenleyici ortamın, ülkedeki hizmetleri sürdürmemize izin verecek şekilde zaman içerisinde değişeceğine dair inancımız tam.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
557.328,55 TL 2,78%
ethereumETH/TRY
38.429,34 TL 2,33%
tetherUSDT/TRY
20,61 TL 0,04%
bnbBNB/TRY
6.306,21 TL 2,25%
usd-coinUSDC/TRY
20,61 TL 0,04%
xrpXRP/TRY
10,59 TL 1,10%
cardanoADA/TRY
7,74 TL 0,95%
staked-etherSTETH/TRY
38.413,47 TL 2,26%
dogecoinDOGE/TRY
1,48 TL 1,06%
matic-networkMATIC/TRY
18,31 TL 2,22%
Bağlantıyı kopyala