dYdX İşlem Hacminde Coinbase’i Geçti

dydx coinbase i geçti btchaber.com

Son zamanlarda çok konuşulan merkeziyetsiz borsalarından (DEX) biri olan dYdX, 24 saatlik bir süredeki toplam işlem hacminde ABD merkezli en büyük merkezi kripto borsası Coinbase‘i geçti. Bu, borsanın gelişiminde önemli bir dönüm noktası anlamına geliyor.

dYdX Coinbase’i 24 Saatlik İşlem Hacminde Geçti

Ethereum Blockchain üzerine inşa edilen dYdX, sürekli, marj ve spot ticaretin yanı sıra Lending’i de destekleyen bir DEX olmasıyla öne çıkıyor. Henüz birkaç yıl önce piyasaya sürülmesine rağmen, işlem hacimleri 2021’in ortasından bu yana dikkat çeken bir yükseliş yaşıyor.

meltem demirorsten dikkat ceken coinbase aciklamasi Edl5rFSK

Öyle ki CoinGecko verilerine göre, platformun bu yıl Nisan ve Mayıs aylarında yaklaşık 25 milyon dolarlık işlem hacmine sahip olduğunu görülüyor.

Takip eden birkaç ayda hızla yükselişini sürdüren dXdY, son 24 saatte ise en yüksek noktasına ulaşmış durumda. CoinGecko’dan alınan diğer bilgilere baktığımızda, günlük işlem hacminin bu zaman diliminde 6,5 milyar dolara yükseldiğini görülüyor.

Referans olarak, ABD’nin en büyük merkezi borsası Coinbase’e baktığımızda bu sayıların 3 milyar doların biraz üzerinde olduğu görülüyor. CryptoCom ve Huobi de dYdX‘in arkasındayken, Binance ise yaklaşık olarak 23 milyar dolar ile en yüksek rakamlara sahip.

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 513.305,89 TL 3,12%
ethereum
Ethereum (ETH) 31.495,39 TL 1,07%
tether
Tether (USDT) 8,98 TL 0,08%
cardano
Cardano (ADA) 19,12 TL 3,57%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 3.684,94 TL 0,00%
xrp
XRP (XRP) 10,05 TL 2,70%
solana
Solana (SOL) 1.294,89 TL 4,01%
polkadot
Polkadot (DOT) 301,26 TL 3,79%
usd-coin
USD Coin (USDC) 8,98 TL 0,10%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) 2,05 TL 2,28%
Copy link
Powered by Social Snap