Dünyanın İlk Hibrit NFT Şirketi, ABD de Listelenecek

dunyanin ilk hibrit nft sirketi abd de listelenecek

Bonanza Goldfields Corp, Hibrit NFT’ler oluşturmak için Marvion Media Limited ile bir anlaşma imzaladı. Marvion Media Limited, Hibrit NFT’ler oluşturmak için blockchain teknolojileriyle medya ve eğlence fikrini geliştiren ve koruyan bir metaverse blockchain teknoloji şirketidir. 

Şirket vizyonu gereği hem dijital metaverse hem de fiziksel deneyim alanlarında blockchain teknolojiden yararlanarak sanatçı ve hayran katılımını sağlıyor. Ayrıca Marvion, basılmış NFT’lerde Hibrit NFT (h-NFT) formatını benimsiyor. Bu, platformda sadece orijinal ve yüksek kaliteli NFT’lerin olması sağlıyor. Aynı zamanda Hibrit NFT’ler; KYC doğrulama süreçlerinden de geçiyor.

Marvion Media Limited’in geçici CEO’su Julian So, iş modeli için şirketinin NFT sahiplerinin karşılaştığı temel endişelerden olan fikri mülkiyet (IP) sahipliğine değindiklerini söyledi.

What is an NFT and Why Should Photographers Care 1200x676 1

Her Hibrit NFT Neler İçeriyor?

Birincisi, lisansın satın alınmasına ilişkin satış ve satın alma sözleşmesi, fikri mülkiyet mülkiyetinin kanıtı veya temsili, lisansın ilgili kısmının h-NFT sahibine devri için tapu devri, açıklamaya yazılan mülkiyet unvanı (lisans haklarına) ve maddi olmayan varlıkları içeriyor.

Marvion Media Limited’in satın alımı tamamlandığında, Bonanza Goldfields Corp, Marvion Media Limited olarak yeniden adlandırılacak ve Amerika Birleşik Devletleri’nde listelenen dünyanın ilk h-NFT şirketi olacak. 

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 520.335,76 TL 0,63%
ethereum
Ethereum (ETH) 34.108,19 TL 6,30%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 4.225,24 TL 1,61%
cardano
Cardano (ADA) 19,59 TL 0,49%
tether
Tether (USDT) 9,03 TL 0,15%
xrp
XRP (XRP) 10,20 TL 1,59%
solana
Solana (SOL) 1.349,02 TL 2,63%
polkadot
Polkadot (DOT) 357,99 TL 6,56%
usd-coin
USD Coin (USDC) 9,03 TL 0,31%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) 2,11 TL 1,42%
Copy link
Powered by Social Snap