bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 70,765.96 0.54%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 3,521.66 2.52%
bnb
BNB (BNB) $ 619.74 2.49%
solana
Solana (SOL) $ 173.07 1.04%
xrp
XRP (XRP) $ 0.611106 1.23%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.587302 1.16%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.197812 2.47%

Dünyaca Ünlü Şarkıcı Akon Kendi Kripto Para Biriminin Kullanılacağı Bir Şehir Yaratıyor

akon city

Yalnızca akoin kripto para birimi ile işlem yapacak olan, 6 milyar dolarlık fütüristik şehir Akon City’nin inşaatı devam ediyor. Akon, kripto para biriminin Afrikalıları yüksek enflasyon ve hükümet yolsuzluğu gibi engellerin üstesinden gelme konusunda güçlendireceğini söylüyor.

Akon Şehri Kara Panter’deki ‘Wakanda’ Gibi Olacak

Senegalli Amerikalı yıldız ve hayırsever Akon, Senegal’de kripto para ile işletilen 6 milyar dolarlık fütüristik bir şehir olan Akon City’nin ilerlemesini aktardı. Akon, şehrinin fütüristik görünümünün Marvel’ın hit filmi Kara Panter’deki Wakanda’ya benzeyeceğini söylüyor.

Geçen hafta Akon, Wakanda’nın yatırımcılardan ve ortaklardan proje için yatırım sağlamasına yardımcı olduğunu söyledi. Akon, “Bu film, Afrika’nın gerçekte ne olabileceğine dair bir fikir oluşturdu.” dedi. “Film çıkmadan önce bunun üzerinde çalışmam çok ironik ancak insanlara ne yapmaya çalıştığımı açıklamaya çalışırken bana çok yardımcı olan bir şeydi.”

Akon Şehri’nin en önemli parçasının 5.000 yataklı bir hastane olacağını ve Akon’un yapımının yaklaşık 1 milyar dolara mal olacağı bildirildi. Hastanenin yanı sıra, inşaatın ilk aşaması evler, oteller, okullar, polis ve itfaiye istasyonları, bir uçak pisti, bir alışveriş merkezi, bir atık tesisi, bir güneş enerjisi santrali ve günümüz şehirlerinin diğer tüm özelliklerini içeriyor. Akon, şehrin güneş enerjisine odaklanarak “yenilenebilir” olmasını planlıyor.

Akon’a göre kompleks zaten %85 tamamlanmış durumda. Grammy Ödülü adayı, Akon City’nin birinci aşamasının 2023’e kadar tamamlanmasını bekliyor. Tamamen akoin kripto para birimiyle çalışacak olan şehrin 2029’da tamamlanması bekleniyor.

ABD’li mühendislik firması KE International, Akon’a Senegal’de Akon Şehri kurmak için 6 milyar dolarlık bir sözleşme imzaladı. Şirket daha önce 4 milyar doları güvence altına aldığını söyledi.

Akoin Kripto Para Birimi

Akon City’nin kalbinde, Stellar tabanlı akoin kripto para birimi var. Akon, madeni paranın Afrika’nın 54 ülkesi arasında kolay alışverişe olanak tanıyan ortak bir ödeme yöntemi olarak kullanılmasını, böylece vatandaşların ve girişimcilerin yalnızca bir cep telefonuyla dijital ekonomiye girebilmelerini hedefliyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.

btchaber bh logo

BTCHaber

2016’da kurulan BTCHaber, kendi yazar kadrosu ile özgün yazılar ve içerikler üretmekte, yerli ve yabancı kaynakları takip ederek doğruluğu teyit edilmiş sadece önemli ve öne çıkan haberleri sunmaktadır. BTCHaber, kripto para piyasasının her geçen gün büyüdüğü bu dijital çağda yeni yatırım yollarının keşfetmek, gelişmeleri anbean takip etmek ve kullanıcıları doğru bilgiye ulaştırmak için kurulmuş güncel Bitcoin ve diğer kripto paraların konu alındığı haber platformudur.
https://www.btchaber.com/

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
btch x banner
btch youtube banner
Bağlantıyı kopyala