Dünya Satranç Şampiyonu 1 BTC Ödüllü Turnuvada Yarıştı

dunya satranc sampiyonu 1 btc odullu turnuvada yaristi 3

Kripto paralar gün geçtikçe daha geniş bir alana yayılarak farklı sektörlerde de kendisine yer buluyor. Son olarak Dünyaca ünlü Dünya Satranç Şampiyonu Magnus Carlsen, 1 Bitcoin (BTC) (Haberimizin yazımı itibarıyla 50.680 dolar) ödüllü satranç turnuvasında yarışacak.

21 Aralık’ta “Agadmator CakeDeFi Christmas Arena” tarafından düzenenlenen Bullet (satrançta 2 dakika altında gerçekleşen maçlar için kullanılan terim) satranç turnuvasında 1 BTC için yarışacak.

dunya satranc sampiyonu 1 btc odullu turnuvada yaristi

Bu, Dünya Satranç Şampiyonunun İlk Kripto Ödüllü Yarışması Değil

“Satranç dünyasının Mozart’ı” olarak adlandırılan Dünya Şampiyonu Magnus Carlsen, en yüksek (FIDE Sıralaması) FIDE ELO (2882) rekorunu da elinde bulunduruyor. 31 yaşındaki Satranç ustası, daha önce de Bitcoin (BTC) ve diğer kripto varlıklarında NFT kupaları ve nakit ödüller için oynamıştı.

Son olarak Meltwater Şampiyonlar Satranç Turu’nun (MCCT), popüler kripto para borsası FTX ile ortak olduğunu hatırlatalım. MCCT, FTX ile kurduğu bu sponsorluk ile 2.1825 BTC’lik bir ödül fonu oluşturmuştu.

Son olarak haberimizin yazımı itibarıyla Bitcoin’in (BTC) CoinMarketCap verilerine göre 50.687 dolardan fiyatlandığını belirtelim.

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 481.453,46 TL 8,71%
ethereum
Ethereum (ETH) 33.135,88 TL 14,76%
tether
Tether (USDT) 13,65 TL 0,91%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 4.883,75 TL 15,76%
usd-coin
USD Coin (USDC) 13,50 TL 0,07%
cardano
Cardano (ADA) 13,92 TL 16,69%
solana
Solana (SOL) 1.338,54 TL 19,98%
xrp
XRP (XRP) 8,02 TL 14,62%
terra-luna
Terra (LUNA) 826,08 TL 21,55%
polkadot
Polkadot (DOT) 250,22 TL 17,68%
Bağlantıyı kopyala