Dünya Ekonomik Forumu’ndan Shiba Inu Açıklaması

dunya ekonomik forumundan shiba inu aciklamasi

Dünya Ekonomik Forumu (WEF), geçen hafta meme kripto para birimi geliştirme ekibinden aldığı iddialar sonrasında Shiba Inu’yu metaverse politikası üzerinde kendisiyle çalışmaya davet ettiği söylentilerini yalanladı.

WEF, Shiba Inu İddialarını Yalanladı

Dünya Ekonomik Forumu tarafından yapılan açıklamada, Shiba Inu’nun organizatörleriyle bir keşif görüşmesi olmasına rağmen bunun onlara yapılmış bir davet olmadığı belirtildi.

22 Kasım 2022’de Shiba Inu’nun baş geliştiricisi olan Shytoshi Kusama, topluluğa sözde daveti kabul edip etmeyeceklerini sormak adına Twitter’da bir anket başlattı.

dunya ekonomik forumundan shiba inu aciklamasi 2

Yapılan ankette 23.000 oydan yüzde 62.3’ü Shiba Inu’nun WEF ile çalışmasına ilgi duyduğunu belirtti. Ankete verilen cevaplarda ise bazı kullanıcılar bu durumun Shiba Inu’nun felsefesine ters olabileceğini belirtti.

WEF, Mayıs 2022’de Davoşta başlatılan metaverse girişimi misyonunun açık kapsayıcı bir metaverse tanımı ve inşa edilmesi olarak açıklıyor. Bugüne kadar aralarında Meta, Decentraland, Animoca Brands, Polygon ve Somnium Space’in bulunduğu 100’den fazla şirketle WEF’in ortaklığı bulunuyor. WEF bu şirketlerin yanında VR şirketleri, bankalar, devlet kurumları, üniversiteler ve Interpol ile de çalışıyor.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
428.739,15 TL 4,16%
ethereumETH/TRY
29.475,58 TL 4,80%
tetherUSDT/TRY
18,81 TL 0,09%
usd-coinUSDC/TRY
18,81 TL 0,03%
bnbBNB/TRY
5.765,87 TL 3,41%
xrpXRP/TRY
7,44 TL 4,69%
binance-usdBUSD/TRY
18,83 TL 0,08%
cardanoADA/TRY
7,00 TL 6,04%
dogecoinDOGE/TRY
1,65 TL 2,74%
matic-networkMATIC/TRY
20,45 TL 7,59%
Bağlantıyı kopyala