Dubai Polisi, Yatırımcıları Eğitmek için BitOasis ile Anlaştı

dubai polisi yatirimcilari egitmek icin bitoasis ile anlasti

Kripto varlıklara olan ilgi arttıkça, bu konudaki dolandırıcılıklar da artıyor. Hemen hemen her ülkede benzer vakaların çıktığını görüyoruz. Dubai Polisi de bu vakalar için harekete geçti. Kripto şirketi BitOasis ile anlaşan Dubai polisi, yatırımcıları dijital varlık dolandırıcılığı konusunda eğitecek.

Dubai Polisi ve BitOasis Anlaştı

Dubai Polisi ve BitOasis arasındaki anlaşmanın esas amacı, dijital varlıklara yatırım yapan yatırımcıları ve trader’ları kripto dolandıcılığına karşı eğitmek. Konuyla ilgili konuşan BitOasis CEO’su Ola Doudin şunları söyledi:

“Kriptoyu yatırımcılar için güvenli hale getirecek düzenlemeler oluşturmalarına yardımcı olmak için kilit politika yapıcılarla birlikte çalışıyoruz”

dubai polisi yatirimcilari egitmek icin bitoasis ile anlasti 2

Dubai Polisi Sanal Varlık Suçları Başkanı Tarek Mohammed ise polis departmanının kripto ve blok zincirini anlamak için kapsamlı bir şekilde eğitildiğine değinerek şunları söyledi:

“BAE, ülkenin, yatırımcıların ve kripto alanında faaliyet gösteren tüm paydaşların finansal güvenliğini sağlamak için uygulamalı bir yaklaşım benimsiyor.”

BAE, blockchain teknolojisini ve kripto varlıkları benimsemek için önemli adımlar atıyor. Bunun için kısa süre önce BAE Menkul ve Emtia Otoritesi (SCA) ve Dubai Dünya Ticaret Merkezi Otoritesi (DWTCA) bir anlaşma yapmıştı. Anlaşma, özellikle, DWTCA’nın Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) gibi dijital varlıkları içeren finansal faaliyetlere onay ve lisans vermesini sağlayan bir çerçeve oluşturuyor.

Hazal Orta

Hazal Orta

Hazal, 1990 yılında, ailenin tek çocuğu olarak, İstanbul’un Fatih ilçesinde doğdu. Hayatının ilk 18 yılını İstanbul’da geçirdikten sonra üniversitede Turizm ve Otel İşletmeciliği okumak için Isparta’nın yolunu tuttu. Eğitim hayatı boyunca yalnızca stajlarda turizm sektörüyle ilgilendi. Üniversite eğitiminin ilk yıllarında Work&Travel programıyla Amerika Birleşik Devletleri’nde üç aylık bir turizm deneyimi elde etti ve bu kariyerini, burada noktaladı. Eğitimi boyunca hiçbir gün bile turizmde bir kariyer hedeflemediği için okul biter bitmez kendine yeni bir çıkış aradı. Yazmaya ve yazılı basını takip etmeye olan ilgisiyle birlikte de kendini bilgisayar başında haber yazmaya çalışırken buldu. Editörlük kariyerine 2012 yılında, otomobil haberleri yazmaya çabalayarak başlayan Hazal, kariyerinin ilk yıllarında hem haberciliğin hem de dijital yayıncılığın dinamiklerini öğrenmeye başladı. SEO kelimesiyle tanışması da bu yıllara dayanıyor. Yaklaşık 6 yıl boyunca yerli ve yabancı basını yakından takip ederek en doğru bilgiyi, hızlı ve sade bir şekilde okurlarla buluşturmanın ne kadar önemli olduğunu öğrendi. 6 yıllık bu otomotiv haberleri geçmişinin ardından ise soluğu teknoloji basınında aldı. Teknoloji basınındaki kariyerine Yazı İşleri Müdürü olarak başlayan Hazal, içerik üretiminin yanında yönetimi konusunda da önemli deneyimler elde etti. Bu süreçte hem teknoloji hem de otomotiv basınındaki bazı dergilerde de Yazı İşleri Müdürü ve Editör olarak görev alarak, basılı yayınlara dair de tecrübeler edindi. Farklı ekiplerle ve farklı sektörlerde çalışmanın çok yönlülüğe önemli katkılar sağladığını düşünen Hazal, yeni dönemde ise uzun suredir heyecan duyduğu blockchain teknolojisine daha fazla ilgi göstermeye başladı ve kariyerine de, teknolojiyle olan dirsek temasını kesmeden, bu doğrultuda devam etmeye karar verdi. Teknolojinin kanatları altındaki blockchain, NFT ve kripto para terimlerine aşina olan Hazal’ın yolu da böylelikle Kriptomeda ile kesişmiş oldu. BTCHaber.com'da Yönetici Editör görevini üstlenen Hazal, yazmaya bu çatı altında devam ediyor. Boş zamanlarında farklı alanlarda okumalar yapan Hazal, iyi yazmanın çok okumaktan geçtiğine inanıyor. Bilgisayar başından kalktığında ise soluğu dijital içerik platformlarında alıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 563.131,47 TL 7,74%
ethereum
Ethereum (ETH) 35.264,43 TL 2,23%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 4.336,55 TL 1,37%
cardano
Cardano (ADA) 20,37 TL 3,33%
tether
Tether (USDT) 9,13 TL 0,06%
xrp
XRP (XRP) 10,41 TL 2,13%
solana
Solana (SOL) 1.467,32 TL 8,31%
polkadot
Polkadot (DOT) 404,85 TL 10,47%
usd-coin
USD Coin (USDC) 9,13 TL 0,21%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) 2,18 TL 3,53%
Copy link
Powered by Social Snap