Anasayfa Blockchain Dubai Dünyanın İlk Blockchain ile Güçlendirilmiş Şehri Olabilir

Dubai Dünyanın İlk Blockchain ile Güçlendirilmiş Şehri Olabilir

Dubai denildiğinde Arap milyarder yaşam tarzları, 6 yıldızlı otelleri ve ilham veren gökdelenleri akıla gelir. Fakat Dubai'yi 2020 yılına kadar ilk Blockchain ile güçlendirilmiş şehre dönüştürmek için planlar yapıldığını biliyor muydunuz?

0
Dubai Blockchain

Smart Dubai Genel Müdürü Dr. Aisha Bint Butti Bin Bishr, önümüzdeki birkaç yıl içinde tam entegre bir Blockchain akıllı şehir haline gelebilecek bir Blockchain ve kripto merkez üssü olarak kendisini kurmak için şehrin en iyi konumda olduğuna inanıyor. Smart Dubai, dünyanın dört bir yanındaki en yenilikçi Blockchain girişimlerini bulmaya ve onları Dubai’de çalışmaya teşvik etmeye yönelik Blockchain ile ilgili bir rekabet olan Global Blockchain Mücadelesinin organizatörü konumunda. Dr. Aisha Bint Butti Bin Bishr, Dubai’nin kripto ile ilgili işletmeler için potansiyeli ile ilgili olarak söylenecek birçok olumlu görüşe sahip.

Dünyanın İlk Blockchain ile Güçlendirilmiş Şehri

Dubai’nin Blockchain endüstrisindeki yenilikçiler ve girişimciler için küresel bir hedef olarak kendini rekor sürede yapılandırdığını belirten Bishr, liderliklerinin vizyonuyla yönlendirilen emirliğin, cesur avantgarde teknolojilerini cesurca benimsemek ve bunları sakinleri ve ziyaretçileri için gelişmiş, bağlantılı ve kesintisiz bir kentsel deneyim oluşturmak için kullanmakla eş anlamlı hale geldiğini söylüyor. Dubai’ye en yeni ve en yenilikçi Blockchain startup’larından bazılarını çekmek, Dubai Blockchain Stratejisi 2020 adı verilen daha büyük planın bir parçası. Plan ilk olarak Smart Dubai ve Dubai Gelecek Vakfı tarafından bu yılın başlarında açıklandı ve Dubai’yi 2020 yılına kadar ilk Blockchain ile güçlendirilmiş şehir yapmak için çalışılıyor.

Global Blockchain Mücadelesi’nin bir sonraki turu 2-3 Nisan 2019’da yapılacak olan Uluslararası Blockchain Zirvesi’nde Dubai Dünya Ticaret Merkezi’nde gerçekleşecek. Yarışma, Dubai Gelecek Vakfı’nın (DFF) bir girişimi olan Smart Dubai ile Dubai Gelecek Hızlandırıcıları (DFA) arasındaki ortak bir işbirliği. Yarışmanın ön safhalarından geçen Blockchain ile ilgili başarılı girişimler, DFA ile Dubai’de çalışmaya davet edilecek ve BAE kültürüne giriş yapacaklar. Yarışmanın üç galibi, ürünlerini ve hizmetlerini Dubai’de satma ve uygulama fırsatı da bulacak. Yarışmanın galibi 20.000 dolar nakit alırken, ikinci ve üçüncüye sırasıyla 15.000 dolar ve 10.000 dolar verilecek.