Dragonfly Capital, Debt DAO için 3.5 Milyon Dolarlık Yatırım

dragonfly capital debt dao icin 3 5 milyon dolarlik yatirim aldisd

Birçok kripto odaklı şirket yatırım turları ile önemli gelirler elde ediyor. Son olarak kripto odaklı yatırım şirketi Dragonfly Capital, kripto kredi protokolü Debt DAO için 3.5 milyon dolarlık bir başlangıç ​​turuna öncülük etti.

Debt DAO; DAO‘ları ve protokolleri içeren şifreli varlıklar için gelire dayalı finansman sağlıyor. Bunu, şirketin borç verenleri otomatik olarak geri ödemek için borçlunun zincir üstü nakit akışlarını güvence altına alabileceğini söylediği “Spigot” adlı akıllı bir sözleşme aracılığıyla yapıyor.

Dragonfly Capital’den Debt DAO için Yatırım

Kripto odaklı yatırım şirketi Dragonfly Capital, kripto kredi protokolü Debt DAO için 3.5 milyon dolarlık yatırım aldığını açıkladı. GSR, Numeus ve Fasanara Capital de tura katıldı. Eski Coinbase CTO’su Balaji Srinivasan, TrueFi’den Ryan Rodenbaugh ve Chainlink Labs’den David Post da dahil olmak üzere altı melek yatırımcısı yeni finansman turunda projeyi destekledi.

Dragonfly logo crypto fund large 1651142749735

Dragonfly Capital genel ortağı Haseeb Qureshi, yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

Şu anda borç, DeFi evrenlerindeki en büyük kayıp parçalardan biri ve Borç DAO, bu alanda bu sorunla mücadele eden en güçlü ekiplerden biri. Nakit akışları çoğalır, gelir getiren DAO’ların artık işletme sermayesi için yerel jetonlarını satmasına gerek kalmayacak. 

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
440.210,34 TL 2,13%
ethereumETH/TRY
34.098,42 TL 3,04%
tetherUSDT/TRY
17,95 TL 0,07%
usd-coinUSDC/TRY
17,95 TL 0,08%
bnbBNB/TRY
5.899,35 TL 2,07%
xrpXRP/TRY
6,85 TL 0,68%
cardanoADA/TRY
9,72 TL 0,58%
binance-usdBUSD/TRY
17,93 TL 0,14%
solanaSOL/TRY
791,56 TL 4,40%
polkadotDOT/TRY
167,82 TL 2,39%
Bağlantıyı kopyala