bitcoinBTC/TRY
1.267.000,93 TL 0,53%
ethereumETH/TRY
65.038,38 TL 1,13%
tetherUSDT/TRY
28,95 TL 0,06%
bnbBNB/TRY
6.673,51 TL 0,14%
xrpXRP/TRY
18,37 TL 2,32%
solanaSOL/TRY
1.854,62 TL 5,27%
usd-coinUSDC/TRY
28,95 TL 0,17%
staked-etherSTETH/TRY
64.979,67 TL 1,41%
cardanoADA/TRY
12,91 TL 5,97%
dogecoinDOGE/TRY
2,80 TL 3,99%

Paylaş

Doğru Yatırım Kararları İçin Finansal Okuryazarlık Önemli | Selim Yüksel

Akbank Lab İnovasyon Başkan Yardımcısı Selim Yüksel, İstanbul Blockchain Week kapsamında BTC Haber’in sorularını yanıtladı. Bankacılık faaliyetleri ile blockchain teknolojisinin birleştirilmesiyle ilgili çalışmalara değinen Yüksel, yaklaşık 5 yıldır bu teknolojiye yatırım yaptıklarının altını çizdi.

Para transferleri, para saklama, regülasyonlar neticesinde uyum gibi konuları yakından takip ettiklerini belirten Yüksel, “Web3 teknolojisi ile birlikte yeni gelecek teknolojik gelişmeleri hem bireyselde hem kurumsalda müşterilerle buluşturmak için birçok kavram tanımlama çalışmaları yapıyoruz.” dedi.

Doğru Yatırımın Anahtarı Finansal Okuryazarlık

Türkiye’deki kullanıcıların finansal okuryazarlığı bilmesinin önemine değinen Yüksel, “Doğru yatırım kararları için finansal okuryazarlık çok önemli.” ifadelerini kullandı.

Blockchain teknoloji ile geleneksel bankacılık sistemini bir araya getirerek ne gibi yenilikler planladıklarını da anlatan Yüksel şu sözleri kaydetti:

“Merkez bankalarının çalışmalarını yakından takip ediyoruz. Bankalar için de özellikle ülkeler arası para transferlerinin hızlı, daha şeffaf ve daha düşük maliyetli olması çok kıymetli. Buradaki teknolojinin faydalarını çok daha önceden özümseyeceğimizi düşünüyoruz. Dolayısıyla Web3 teknolojisi için 2 ila 4 yıl içerisinde bir büyüme kaydetmeyi öngörüyoruz.”

Beyza Nur Kızıldemir

Beyza Nur Kızıldemir

Beyza Nur Kızıldemir 6 Temmuz 1997 tarihinde Bursa’da dünyaya geldi. İlkokul, ortaokul ve lise yıllarını Bursa’da geçirdi. Şu an İstanbul’da yaşıyor. Çocukluğundan bu yana tiyatro, müzik, sinema ve edebiyata ilgi duydu, zaman zaman bu branşlarda eğitimler aldı. İstanbul Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı mezunu olan Beyza, aynı zamanda Gazetecilik bölümü ile de çift anadal yaptı. Öğrencilik yıllarında üniversitenin resmi yayın organı İletim Gazetesi’nde muhabir ve editör olarak çalıştı. Aynı yıl Vatan Gazetesi’nin kitap ekinde editör stajını tamamladı. Eğitim ve iş hayatı daima iç içe olan Beyza, satış danışmanlığından garsonluğa kadar pek çok iş tecrübesi edindi ve hayatı tanıdı. Work and Travel programıyla 3 buçuk ay ABD’de yaşadı. Mezun olduktan sonra Akşam Gazetesi’nde profesyonel meslek hayatına adım attı. Burada SEO editörü ve gündem editörü olarak toplamda yaklaşık 2 yıl görev aldı. Farklı sektörlerde deneyim edinme arzusuna kapılan Beyza, Günışığı Kitaplığı’nın basın tanıtım sorumluluğunu üstlendi. Yazma sevdası ağır basınca da medyaya dönüş yaptı. Bir dönem Fil'm Hafızası'nın haber editörleri arasında yer alan Beyza, geleneksel ve dijital medyada edindiği tecrübeler sayesinde her konuda yazabilme yetisi kazandı. Farklı mecralarda yazıları yayınlandı. Dijital varlıkların, biz istesek de istemesek de geleceğin ekonomisini yönlendireceğine inanıyor. Kripto sektörünün kendi içinde yarattığı dilin, her kesimden okur tarafından anlaşılması için çalışan Beyza, mevcut durumda BTC Haber, Coinkolik ve CoinBilgi'de SEO editörü görevini yürütüyor. Ayrıca farklı kurumlara freelance olarak içerik üretiyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala