Dogecoin Yeniden En Büyük Kripto Para Birimleri Arasında

dogecoin yeniden en buyuk kripto para birimleri arasinda

Bitcoin parodisi olarak kodlanan Dogecoin (DOGE) büyümeye devam ediyor. Son verilere bakıldığında Dogecoin, Polkadot’u (DOT) geride bıraktı.

Dogecoin Yeniden İlk 10 Kripto Para Birimi Arasında

Dogecoin piyasa bakımından, Polkadot’u (DOT) geride bıraktı ve piyasa değeri ile kripto para birimleri sıralamasında 10. sırasına geri döndü. Verilere bakıldığında iki kripto para birimi Dogecoin (DOGE) ve Polkadot (DOT) arasındaki değer farkı yaklaşık 2.3 milyar dolar olduğu görülüyor.

Dogecoin’in yeniden alım pozisyonuna, geçen hafta boyunca Polkadot (DOT) fiyatının yüzde 11’den fazla düşmesi yardımcı oldu. Bu kripto para piyasasında genel olarak olumsuz duyguların arka planda bile olağan üstü bir düşüş yaşandı. Bir başka değişle Polkadot’un mevcut pozisyonunu kaybetmesi, Dogecoin’in kendi büyümesini teşvik etmesinden daha olası.

dogecoin yeniden en buyuk kripto para birimleri arasinda 2

Bununla birlikte Dogecoin şu anda Bitcoin’den sonra iş kanıtı konsensüsü üzerinde çalışan ikinci en büyük kripto para birimi olduğunu sizlere aktarmıştık. Ethereum’un Merge yükseltmesiyle artık PoS’a geçmesi Dogecoin’in popülaritesini artırıyor.

Dogecoin’in popülerliği uzun bir süredir yüksek durumda. Tesla ve SpaceX gibi şirketlerin sahibi olan Elon Musk’ın uzun bir süredir Dogecoin’i desteklemesi de Dogecoin’deki olumlu işaretlerden birkaçı. Son olarak Elon Musk ve şirketlerine açılan Dogecoin’i destekleme davası da devam ediyor.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
553.399,55 TL 0,17%
ethereumETH/TRY
37.990,39 TL 0,75%
tetherUSDT/TRY
19,98 TL 0,17%
bnbBNB/TRY
6.230,99 TL 0,40%
usd-coinUSDC/TRY
19,96 TL 0,21%
xrpXRP/TRY
10,36 TL 7,82%
cardanoADA/TRY
7,55 TL 0,10%
staked-etherSTETH/TRY
37.946,40 TL 0,78%
dogecoinDOGE/TRY
1,45 TL 1,07%
solanaSOL/TRY
421,08 TL 3,22%
Bağlantıyı kopyala