Dogecoin Vakfı Yeni Geliştirme Fonunu Açıkladı

dogecoin vakfi yeni gelistirme fonunu acikladi

Popüler meme kripto para birimi Dogecoin’in arkasındaki girişim olan Dogecoin Vakfı, yeni geliştirme fonunu açıkladı. Bu girişim Dogecoin Core’un yeteneklerinin sürekli gelişimini ve iyileştirilmesini teşvik etmeyi amaçlıyor.

Dogecoin Vakfı’ndan Yeni Fon Duyurusu

Dogecoin Vakfı ve yönetim kurulu, yakın zamanda yeni bir geliştirici fonu oluşturduklarını duyurdu. Vakıf, Dogecoin Core platformunun gelişimi desteklemek adına fon için 5.000.000 Dogecoin (DOGE) ayırdı.

dogecoin vakfi yeni gelistirme fonunu acikladi 2

Geliştirme fonu, mevcut çekirdek geliştiriciler ve yönetim kurulu başkanı imza sahipleri tarafından yönetiliyor. Tüm ödemeler her yayın döngüsü sırasında Vakıf tarafından kullanılan tüm sosyal medya platformlarında izlenecek ve raporlanacak. Söz konusu ödemeler, mevcut Dogecoin Core bahşiş programına dayalı ağırlıklı bir sisteme göre yapılacak.

Fon, Dogecoin Vakfı yönetim kurulu tarafından seçilen emanetçilerin beş imzasından üçü tarafından korunan çoklu imzalı bir cüzdan kullanılarak güvence altına alındı. Vakıf açıklamasında, 500.000 DOGE’nin her büyük ya da küçük güncelleme için her çekirdek sürümde kredilendirilen katkıda bulunanlara ödeneceği açıklandı. Son olarak Dogecoin Vakfı’nın yönetim kuruluna Marshall Hayner katılmıştı.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
434.838,51 TL 1,17%
ethereumETH/TRY
30.118,49 TL 2,12%
tetherUSDT/TRY
18,83 TL 0,00%
usd-coinUSDC/TRY
18,81 TL 0,00%
bnbBNB/TRY
5.814,34 TL 1,89%
xrpXRP/TRY
7,77 TL 1,52%
binance-usdBUSD/TRY
18,81 TL 0,02%
cardanoADA/TRY
7,37 TL 4,75%
dogecoinDOGE/TRY
1,66 TL 3,49%
matic-networkMATIC/TRY
21,64 TL 5,25%
Bağlantıyı kopyala