Dogecoin Madencilik Geliri 1 Milyar Doları Aştı

dogecoin madencilik geliri 1 milyar dolari asti

2013 yılında tanıtılan ve günümüz meme coinlerinin ilki olan Dogecoin (DOGE), kripto para piyasasındaki varlığını sürdürüyor. Sonrasında Shiba Inu ve Floki Inu gibi rakiplerinin de çıkmasıyla meme coinlerin ismini sık sık duyar hale geldik. Ancak bu kez konumuz Dogecoin madenciliği. Dogecoin madencilik geliri geçen ay tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı.

Dogecoin Madencilik Geliri 10 Kat Arttı

CoinMetrics tarafından sağlanan verilere göre, Dogecoin madencilik geliri 13 Kasım tarihinde ilk kez 1 milyar doları aştı. 2014 yılından beri varlığını sürdüren Dogecoin’in madencilik gelirindeki önemli artışın bu yıl öne çıktığını belirtelim.

dogecoin madencilik geliri 1 milyar dolari asti 2

Yukarıdaki tabloya baktığımızda Mayıs 2021’den sonra artışın başladığını söyleyebiliriz. Öncesinde ise çıkarılan Dogecoin‘in toplam geliri hep 100 milyon doların altında kalmış görünüyor.

Buradaki 10 kat artış, kripto para sektöründeki artan sermaye akışının yanında Dogecoin’in bu süre içinde kazandığı popülariteye ve ilgiye de bağlanıyor.

CoinMarketCap verilerine göre, Dogecoin (DOGE), haberin yazımı sırasında 0.1672 dolardan alıcı buluyor. En değerli kripto paralar arasında 11. sırada konumlanan DOGE’nin fiyatı son 1 haftada yüzde 4.63 gerilemiş durumda. Popüler meme coin son ATH’sini 7 ay önce 8 Mayıs 2021’de yapmıştı. Şimdi ise 0.7376 dolarlık ATH’sinden yüzde 77 uzakta.

Hazal Orta

Hazal Orta

Hazal, 1990 yılında, ailenin tek çocuğu olarak, İstanbul’un Fatih ilçesinde doğdu. Hayatının ilk 18 yılını İstanbul’da geçirdikten sonra üniversitede Turizm ve Otel İşletmeciliği okumak için Isparta’nın yolunu tuttu. Eğitim hayatı boyunca yalnızca stajlarda turizm sektörüyle ilgilendi. Üniversite eğitiminin ilk yıllarında Work&Travel programıyla Amerika Birleşik Devletleri’nde üç aylık bir turizm deneyimi elde etti ve bu kariyerini, burada noktaladı. Eğitimi boyunca hiçbir gün bile turizmde bir kariyer hedeflemediği için okul biter bitmez kendine yeni bir çıkış aradı. Yazmaya ve yazılı basını takip etmeye olan ilgisiyle birlikte de kendini bilgisayar başında haber yazmaya çalışırken buldu. Editörlük kariyerine 2012 yılında, otomobil haberleri yazmaya çabalayarak başlayan Hazal, kariyerinin ilk yıllarında hem haberciliğin hem de dijital yayıncılığın dinamiklerini öğrenmeye başladı. SEO kelimesiyle tanışması da bu yıllara dayanıyor. Yaklaşık 6 yıl boyunca yerli ve yabancı basını yakından takip ederek en doğru bilgiyi, hızlı ve sade bir şekilde okurlarla buluşturmanın ne kadar önemli olduğunu öğrendi. 6 yıllık bu otomotiv haberleri geçmişinin ardından ise soluğu teknoloji basınında aldı. Teknoloji basınındaki kariyerine Yazı İşleri Müdürü olarak başlayan Hazal, içerik üretiminin yanında yönetimi konusunda da önemli deneyimler elde etti. Bu süreçte hem teknoloji hem de otomotiv basınındaki bazı dergilerde de Yazı İşleri Müdürü ve Editör olarak görev alarak, basılı yayınlara dair de tecrübeler edindi. Farklı ekiplerle ve farklı sektörlerde çalışmanın çok yönlülüğe önemli katkılar sağladığını düşünen Hazal, yeni dönemde ise uzun suredir heyecan duyduğu blockchain teknolojisine daha fazla ilgi göstermeye başladı ve kariyerine de, teknolojiyle olan dirsek temasını kesmeden, bu doğrultuda devam etmeye karar verdi. Teknolojinin kanatları altındaki blockchain, NFT ve kripto para terimlerine aşina olan Hazal’ın yolu da böylelikle Kriptomeda ile kesişmiş oldu. BTCHaber.com'da Yönetici Editör görevini üstlenen Hazal, yazmaya bu çatı altında devam ediyor. Boş zamanlarında farklı alanlarda okumalar yapan Hazal, iyi yazmanın çok okumaktan geçtiğine inanıyor. Bilgisayar başından kalktığında ise soluğu dijital içerik platformlarında alıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 493.219,91 TL 7,21%
ethereum
Ethereum (ETH) 32.749,58 TL 6,99%
tether
Tether (USDT) 13,37 TL 0,20%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 5.001,97 TL 6,13%
usd-coin
USD Coin (USDC) 13,37 TL 0,23%
cardano
Cardano (ADA) 13,90 TL 1,81%
solana
Solana (SOL) 1.260,42 TL 8,25%
xrp
XRP (XRP) 8,14 TL 4,11%
terra-luna
Terra (LUNA) 865,72 TL 2,04%
polkadot
Polkadot (DOT) 249,81 TL 9,26%
Bağlantıyı kopyala