Dogecoin Kurucusundan Kripto için En Kötü Senaryo

Dogecoin Kurucusundan Kripto icin En Kotu Senaryo 21

Kripto para sektörü en iyi günlerinden geçmiyor. Bir taraftan artan regülasyon baskısı, diğer taraftan çığ etkisi ile büyüyen FTX krizi derken hem yatırımcılar hem de şirketler gerilmiş durumda. Yaptığı yorumlar ile sık sık gündeme gelen popüler meme coin Dogecoin‘in kurucusu Shibetoshi Nakamoto, bu sefer de kripto sektörünün en kötü senaryosuna değindi: Tether ve Binance.

Dogecoin Kurucusundan Kripto için En Kötü Senaryo

Dogecoin Kurucusuna Göre Tether ve Binance Çökerse Oyun Biter

Dogecoin’den Shibetoshi Nakamoto, kripto borsası Binance‘in veya stablecoin ihraççısı Tether’in potansiyel bir çöküşünün tüm sektörü ciddi şekilde istikrarsızlaştırabileceğine inanıyor. Ayrıca insanlara dijital varlığın girmeden önce uygun araştırma yapmalarını ve sektör özelliklerini anlamalarını tavsiyede bulunuyor.

Memecoin Dogecoin’in Ortak Yaratıcısı Billy Markus Binance veya Tether çökerse bunun “oyunun büyük bir kısmının sona ereceğini” düşünüyor. Amerikalı yazılım mühendisi ayrıca, artan sayıda insanın çok fazla merkezileşmenin “büyük bir zayıflık” olduğunu fark ettiğini belirtti.

Twitter’ın eski CEO’su Jack Dorsey de Nakamoto’nun varsayımına katılanlar arasındaydı. Böyle bir potansiyel erimenin şüphesiz “oyunlar için oyun sonu” olacağını söyledi.

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
307.821,12 TL 0,25%
ethereumETH/TRY
22.646,78 TL 0,44%
tetherUSDT/TRY
18,61 TL 0,06%
bnbBNB/TRY
5.795,32 TL 0,84%
usd-coinUSDC/TRY
18,63 TL 0,14%
binance-usdBUSD/TRY
18,61 TL 0,06%
xrpXRP/TRY
7,50 TL 0,29%
dogecoinDOGE/TRY
1,95 TL 14,06%
cardanoADA/TRY
5,94 TL 0,72%
matic-networkMATIC/TRY
16,01 TL 0,87%
Bağlantıyı kopyala