Dogecoin ile Shiba Coin Yükselişi ve Gelişmeleri

Kripto Bülten’de bu hafta Bitcoin ve Ethereum’un düşerken bazı altcoinler yükselmeye başladı. Dogecoin ve Shiba Coin nedir, geleceği nasıl, yeni gelen projeler neler, yükselmeye devam eder mi gibi sorular yanıtlandı.

Nelerden Bahsedildi?

Shiba tüm zamanların en yüksek seviyesini aşmasıyla birlikte her geçen gün adından daha da söz ettiriyor. Verilere göre, piyasa değeri bazında 10. en büyük kripto varlık konumuna geldi, hatta bir süreliğine Dogecoin’i tahtından etmeyi de başardı ancak yerini uzun süre koruyamadı. 

Piyasada çok hareketli anlar yaşandı, Bitcoin ve Ethereum gibi lider varlıklar düşerken bazı altcoinlerde sert yükselişler yaşandı. Hatta Shiba yükselirken Dogecoin’in düştüğü ve Dogecoin’in yükselirken Shiba’nın düştüğü anlar da oldu.

Ayrıca hafta içindeki yükselişi ile Shiba önemli şirketleri geçmeyi de başardı. Piyasa değeri bakımından Japonya merkezli otomotiv şirketi Nissan’ı ve Güney Koreli teknoloji şirketi LG’yi geride bıraktı. 

Hisse senedi ve kripto para platformu Robinhood, yakın zamanda bir müşteri anketine Shiba’yı bir seçenek olarak eklemiş ve yakında listeleyebileceğinin sinyalini vermişti ve daha önce bilindiği gibi,, bu konuda birçok dedikodu da dolaşıyordu.

Son olarak en popüler meme tokenları da nitelikleri çerçevesinde değerlendirelim. Shiba ve Dogecoin. Her iki kripto varlık da bir köpek ırkı olan Shiba Inu’dan esinlenilmiştir, sadece isimleri ve bazı özellikleriyle birbirinden ayrışıyorlar.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 660.548,42 TL 1,55%
ethereum
Ethereum (ETH) 49.687,55 TL 2,10%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 7.297,73 TL 3,51%
tether
Tether (USDT) 11,93 TL 0,06%
solana
Solana (SOL) 2.375,89 TL 2,41%
cardano
Cardano (ADA) 18,85 TL 1,69%
xrp
XRP (XRP) 11,46 TL 0,74%
usd-coin
USD Coin (USDC) 11,93 TL 0,02%
polkadot
Polkadot (DOT) 429,00 TL 1,13%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) 2,49 TL 1,71%
Bağlantıyı kopyala