Dogecoin, Elon Musk’ın Tweeti ile Güncelleme Aldı

dogecoin elon muskin tweeti ile guncelleme aldi

Tesla’nın CEO’su Elon Musk, zaman zaman Dogecoin (DOGE) ile ilgili attığı tweetlerle dikkat çekiyor. İki hafta önce atılan bir tweet ile birlikte Dogecoin güncelleme almış oldu. 800 Dogecoin düğümü, 1.14.4’e güncellendi.

Konuyla ilgili açıklama Dogecoin geliştirici hesabı olarak bilinen Doge Whisperer, topluluğa bu konuya ilişkin bir açıklama yaptı. Hesap sahibi, Musk tarafından atılan tweetin Dogecoin güncelleme hamlesi için ne kadar önemli olduğuna dikkat çekti.

dogecoin elon muskin tweeti ile guncelleme aldi 2

Elon Tweet Attı, Dogecoin Güncelleme Aldı

Elon Musk’ın tweetinden iki hafta sonra Dogecoin yükseltmesi geldi. Burada Musk’ın tweetinin ne kadar önemli olduğunu görmek mümkün. Doge Whisperer da bu önemi şu sözlerle anlattı:

“Elon Musk bana #dogecoin düğümlerimizi yükseltmemizin önemli olduğunu söyledi. Bu, ağın güvenliğini sağlamaya ve işlem ücretlerini düşürmeye yardımcı olacaktır. Şu anda 763 düğüm noktasındayız ve iyi ilerleme kaydediyoruz. Eski bir düğüm varsa, en yeni sürüme yükseltin. Ne kadar çok yeni düğüm o kadar iyi!”

Elon Musk, yaklaşık 10 gün önce, Dogecoin düğüm güncellemesinin ne kadar önemli olduğuna dikkat çeken bir tweet atmıştı. Doge Whisperer’dan gelen bilgiye göre, şimdiye göre 763 düğüm güncellemeyi gerçekleştirdi. Tabii, daha çoğuna ihtiyaç var.

Haberimizi sonlandırmadan önce DOGE’un fiyatıyla ilgili güncel duruma da bakmak gerekiyor. 12 Eylül öğlen saatleri itibariyle, DOGE, 0,24 dolardan işlem görüyor.

Hazal Orta

Hazal Orta

Hazal, 1990 yılında, ailenin tek çocuğu olarak, İstanbul’un Fatih ilçesinde doğdu. Hayatının ilk 18 yılını İstanbul’da geçirdikten sonra üniversitede Turizm ve Otel İşletmeciliği okumak için Isparta’nın yolunu tuttu. Eğitim hayatı boyunca yalnızca stajlarda turizm sektörüyle ilgilendi. Üniversite eğitiminin ilk yıllarında Work&Travel programıyla Amerika Birleşik Devletleri’nde üç aylık bir turizm deneyimi elde etti ve bu kariyerini, burada noktaladı. Eğitimi boyunca hiçbir gün bile turizmde bir kariyer hedeflemediği için okul biter bitmez kendine yeni bir çıkış aradı. Yazmaya ve yazılı basını takip etmeye olan ilgisiyle birlikte de kendini bilgisayar başında haber yazmaya çalışırken buldu. Editörlük kariyerine 2012 yılında, otomobil haberleri yazmaya çabalayarak başlayan Hazal, kariyerinin ilk yıllarında hem haberciliğin hem de dijital yayıncılığın dinamiklerini öğrenmeye başladı. SEO kelimesiyle tanışması da bu yıllara dayanıyor. Yaklaşık 6 yıl boyunca yerli ve yabancı basını yakından takip ederek en doğru bilgiyi, hızlı ve sade bir şekilde okurlarla buluşturmanın ne kadar önemli olduğunu öğrendi. 6 yıllık bu otomotiv haberleri geçmişinin ardından ise soluğu teknoloji basınında aldı. Teknoloji basınındaki kariyerine Yazı İşleri Müdürü olarak başlayan Hazal, içerik üretiminin yanında yönetimi konusunda da önemli deneyimler elde etti. Bu süreçte hem teknoloji hem de otomotiv basınındaki bazı dergilerde de Yazı İşleri Müdürü ve Editör olarak görev alarak, basılı yayınlara dair de tecrübeler edindi. Farklı ekiplerle ve farklı sektörlerde çalışmanın çok yönlülüğe önemli katkılar sağladığını düşünen Hazal, yeni dönemde ise uzun suredir heyecan duyduğu blockchain teknolojisine daha fazla ilgi göstermeye başladı ve kariyerine de, teknolojiyle olan dirsek temasını kesmeden, bu doğrultuda devam etmeye karar verdi. Teknolojinin kanatları altındaki blockchain, NFT ve kripto para terimlerine aşina olan Hazal’ın yolu da böylelikle Kriptomeda ile kesişmiş oldu. BTCHaber.com'da Yönetici Editör görevini üstlenen Hazal, yazmaya bu çatı altında devam ediyor. Boş zamanlarında farklı alanlarda okumalar yapan Hazal, iyi yazmanın çok okumaktan geçtiğine inanıyor. Bilgisayar başından kalktığında ise soluğu dijital içerik platformlarında alıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 382.927,00 TL 0,17%
ethereum
Ethereum (ETH) 28.115,16 TL 0,95%
cardano
Cardano (ADA) 20,75 TL 5,26%
tether
Tether (USDT) 8,47 TL 0,22%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 3.437,88 TL 0,59%
xrp
XRP (XRP) 9,23 TL 1,51%
solana
Solana (SOL) 1.349,57 TL 10,10%
polkadot
Polkadot (DOT) 311,60 TL 16,37%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) 2,06 TL 0,47%
usd-coin
USD Coin (USDC) 8,47 TL 0,05%
Copy link
Powered by Social Snap