Do Kwon’un Singapur’da Olmadığı Aktarıldı

do kwonun singapurda olmadigi aktarildi

Terra kurucusu Do Kwon hakkında yeni gelişmeler gün yüzüne çıkmaya devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde Güney Kore mahkemesi, Do Kwon için tutuklama emri çıkarmıştı. Bir süredir Singapur’da olduğu bilinen Kwon’un şu anda Singapur’da olmadığı aktarıldı.

Do Kwon’un, Singapur’da Olmadığı Ortaya Çıktı, Kwon Suskunluğunu Bozdu!

Hakkında tutuklama emri çıkarılan ve bir süredir Singapur’da olduğu bilinen Terraform Labs‘ın kurucusu Do Kwon’un Singapur’da olmadığı ortaya çıktı.

do kwonun singapurda olmadigi aktarildi

Reuters‘a göre, Singapur Polis Gücü konuyla ilgili yaptığı açıklamada, Terra çöküşünün suçlusu olarak aranan kripto geliştiricisi Do Kwon’un şu anda ülkede olmadığını açıkladı.

Geçtiğimiz günlerde, Güney Koreli savcı sözcüsü, Do Kwon ile birlikte altı kişi için tutuklama emri çıkarıldığını ve Kwon’un Singapur’da ikamet ettiğini ifade etmişti. Singapur polisi bugün konuyla ilgili açıklamada bulundu. Yapılan açıklamada, Güney Kore polisine iç mevzuat ve uluslararası yükümlülükler çerçevesinde yardımcı olacaklarını belirterek Kwon’un Singapur’da olmadığını bildirdi.

Son gelen bilgilere göre, Do Kwon suskunluğu bozdu ve yeni açıklamalarda bulundu. Kwon, yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“Kaçak” veya benzeri bir şey değilim. İletişim kurmaya ilgi gösteren herhangi bir devlet kurumu için tam bir işbirliği içindeyiz ve saklayacak hiçbir şeyimiz yok.

Kendimizi birden fazla yargı alanında savunma sürecindeyiz. Kendimizi son derece yüksek bir dürüstlük çıtasında tuttuk ve önümüzdeki birkaç ay içinde gerçeği açıklamayı dört gözle bekliyoruz.

Ayrıca hatırlatacak olursak geçtiğimiz günlerde Güney Koreli yetkililer Do Kwon‘un pasaportunu iptal ettirmek için kolları sıvamıştı. Bununla birlikte Güney Kore Dışişleri Bakanlığı da diğer beş zanlının sahip oldukları pasaportları iade etme emri vermişti. 

Esra Bayram

Esra Bayram

Esra Bayram, 26 Ocak 1999 tarihinde İstanbul’un Fatih ilçesinde dünyaya geldi. Aslen Zonguldaklı olan Esra Bayram, İlkokul ve Ortaokul’u İstanbul’da 75. Yıl Okulu’nda okuduktan sonra Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar verdi. Liseyi Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde bitirdi. Bu dönemde şiir yazan Esra Bayram bu konuda çeşitli şiir yarışmalarında derece elde etti. Lise yıllarında araştırmacı ve sorgulayıcı yanını keşfederek gazeteci olmaya karar verdi. 2021 yılında Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik bölümünden mezun olan Esra Bayram aynı zamanda Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümünde okuyor. Üniversite hayatında geçimini sağlamak için çeşitli meslek kollarında yarı zamanlı olarak çalışan Esra, bu dönemde kendi ayakları üzerinde durmayı öğrendi. Üniversite eğitimine devam ederken müziğe olan ilgisi ona bu alanda web sitesi oluşturmaya yönlendirdi. Kendi hazırladığı müzikle ilgili içerikleri bu sitede yayınladı. Aynı zamanda ukulele ve gitar çalmayı öğrenen Esra, boş vakitlerinde müzik aleti çalmayı öğreniyor. Esra Bayram, ulusal ve yerel birçok medya kuruluşunda stajını tamamladıktan sonra Bitcoin ve kripto varlık (dijital para birimleri) odaklı en son haberleri, en yararlı analizleri ve gelişmeleri takip ettiğiniz kapsamlı bir platform olan BTCHaber'de içerik editörlüğü yapmaya başladı. Dijitalleşen dünya ile birlikte dijital paraların öneminin giderek artması sonucunda kripto varlık sektörünün geleceğinin farkında olan Esra, kripto varlık ekosistemini yakından takip ediyor ve bu konuda uzmanlaşmak adına araştırmalar yapıyor. Müzik dinlemeyi, dergi ve kitap okumayı, yürüyüş yapmayı, bisiklete binmeyi, yabancı dizi ve film izlemeyi seven Esra şu sıralar daha çok kripto varlık ekosistemine yönelik kitaplar okuyor. Esra, iyi gözlem ve analiz kabiliyetine sahip biri olarak severek yöneldiği iletişim, medya alanında kendini olabildiğince geliştirmek istiyor. İş disiplini yüksek ve her daim öğrenmeye açık bir kişiliğe sahip olan Esra, meslek ilkelerine ve ahlakına uygun habercilik yapmaya özen gösteriyor. İletişim ve medya alanındaki deneyimlerini dergilik sektörüne taşıyarak, ilerde kendi dergisini çıkartmayı hedefliyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
367.367,92 TL 1,46%
ethereumETH/TRY
24.509,58 TL 2,27%
tetherUSDT/TRY
18,52 TL 0,23%
bnbBNB/TRY
5.382,40 TL 1,78%
usd-coinUSDC/TRY
18,57 TL 0,21%
xrpXRP/TRY
8,90 TL 0,38%
binance-usdBUSD/TRY
18,51 TL 0,17%
cardanoADA/TRY
7,88 TL 1,87%
solanaSOL/TRY
618,67 TL 2,62%
dogecoinDOGE/TRY
1,17 TL 3,96%
Bağlantıyı kopyala