Do Kwon, Yeni Terra Kurtarma Planını Paylaştı

do kwon yeni terra kurtarma planini paylasti

Terraform Labs CEO’su Do Kwon, neredeyse sıfır olan Terra blockchain ağını kurtarmak için yeni bir “Canlandırma Planı” paylaştı. Terra blockchain varlığı Terra (LUNA) yaşanan son olaylar sonrasında Binance borsasından kaldırılmıştı.

Do Kwon’dan Yeni Terra Blockchain Canlandırma Planı

Terraform Labs kurucusu ve CEO’su Do Kwon, kısa bir süre önce yeni “Terra Ekosistem Canlandırma Planını” paylaştı. Kwon’un Terra blockchain ağının yeniden canlandırma planı, ağ sahipliğinin 1 milyar yeni jetonun UST ve LUNA sahiplerine dağıtılmasıyla birlikte Terra blockchain’inin yeniden başlatılması anlamı taşıyor.

do kwon yeni terra kurtarma planini paylasti 2

Terraform Labs ekibiyle birlikte Terra blockchain ağını kuran Kwon, bugün, Terra ekosisteminin tamamen çöktüğünü de kabul etti. Ağın büyük bir güven kaybettiğini söyleyen Kwon, geliştirici ekosisteminin ve topluluğun korunması için ağın yeniden başlatılmasının bir mecburiyet olduğunu da söyledi. UST sahiplerinin ağın büyük bir payına sahip olması gerektiğini söyleyen Kwon, Terra blockchain ağında yeni bir güncellemenin daha olacağını belirtti. Do Kwon son olarak yaşanan bu olaylar nedeniyle kalbinin kırık olduğunu ve olaylar esnasında herhangi bir çekim işlemi yapmadığını belirtti.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
458.983,14 TL 4,65%
ethereumETH/TRY
30.698,10 TL 6,81%
tetherUSDT/TRY
15,84 TL 0,11%
usd-coinUSDC/TRY
15,87 TL 0,12%
binance-coinBNB/TRY
4.630,07 TL 3,89%
xrpXRP/TRY
6,48 TL 6,34%
binance-usdBUSD/TRY
15,87 TL 0,10%
cardanoADA/TRY
8,10 TL 10,55%
solanaSOL/TRY
800,99 TL 10,89%
dogecoinDOGE/TRY
1,33 TL 6,41%
Bağlantıyı kopyala