Do Kwon, Terra Çöküşü ile Tüm Servetini Kaybettiğini Söyledi

Do Kwon Terra Çöküşü ile Tüm Servetini Kaybettiğini Söyledi

Yakın zamanda yaşanan Terra‘nın çöküşü ile birlikte milyonlarca yatırımcı mağdur olurken, şirketler üzerinde etkisi de bir hayli fazla oldu. Kripto para piyasalarına da oldukça kötü yansıyan bu çöküş, kendi iddiasına göre kurucu Do Kwon’u da oldukça etkiledi. Öyle ki Do Kwon, Terra’nın çöküşünün ardından tüm servetini kaybettiğini iddia ediyor.

Do Kwon, Terra Çöküşü ile Tüm Servetini Kaybettiğini Söyledi

Do Kwon Yeni Terra Ağı ve Token’ının Geleceğini Parlak Görüyor

Kısa bir süre önce The Wall Street Journal ile yaptığı röportajda konuşan Terra kurucu ortağı Do Kwon, projenin çöküşüyle ​​“yıkıldığını” söyledi. Çöküş sonrası servetinin büyük bir kısmını kaybettiğini söyleyen Do Kwon, Luna 2.0’ın geçtiğimiz ay başarısız olan orijinal projeden çok daha güçlü olabileceğine inanıyor. Ek olarak birçok geliştiricinin uygulamalarını yeni zincirde başlatmaya hazırlandığını da iddia ediyor.

“Bir zamanlar olduğumuzdan daha güçlü bir şekilde yeniden inşa etme yeteneğimize olan güvenim büyük

Terra Çöküşünde Neler Yaşanmıştı?

Terra Blockchain ağı üzerinde yer alan algoritmik stablecoin UST ve destekçi token’ı LUNA, kelimenin tam anlamıyla bir ouroboros (kendini yiyen yılan) yaşamış ve çok hızlı bir sürede değerini 0’lamıştı. Bunun üzerine milyonlarca kullanıcı varlıklarının erimesi izledi.

Küresel olarak birçok kurum ve kuruluş Terra hakkında soruşturma ve dava açıldı. Diğer taraftan Do Kwon, Terra ağını yeni bir ağa ayırmayı önererek, eski LUNC sahiplerine yeni token’dan Airdrop etmeyi teklif etti. Terra ağı şu anda Terra Classic ve Terra olmak üzere iki farklı ağa ayrılmış durumda. Token’ları ise sırasıyla LUNC ve LUNA olarak borsalarda işlem görmeye devam ediyor.

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
319.632,79 TL 2,09%
ethereumETH/TRY
17.408,52 TL 2,26%
tetherUSDT/TRY
16,67 TL 0,11%
usd-coinUSDC/TRY
16,69 TL 0,02%
bnbBNB/TRY
3.593,65 TL 3,19%
binance-usdBUSD/TRY
16,67 TL 0,27%
xrpXRP/TRY
5,22 TL 1,85%
cardanoADA/TRY
7,44 TL 2,39%
solanaSOL/TRY
543,06 TL 1,78%
dogecoinDOGE/TRY
1,11 TL 0,70%
Bağlantıyı kopyala