Dikkat Edilmesi Gereken Web3 Kullanım Örnekleri

dikkat edilmesi gereken web3 kullanim orneklerier

Kripto sektörü her geçen gün yeni gelişmeler ile gündeme geliyor. Kripto sektöründe belki de en dikkat çekici kavramlarından biri olan Web3 ile ilgili de birçok yeni gelişme yaşanıyor. Web3 gelişmeye devam ettikçe, uygulamalarının ve kullanım durumlarının sayısı katlanarak artıyor. Bu artan ilgi ile bu alanda dikkat edilmesi gerek durumlar ortaya çıktı. Biz de bu hafta bunları sizler için derledik.

Web3 Kullanım Durumları ve Uygulamaları Nelerdir?

Şimdiye kadar web3, içerik oluşturucu ekonomisi, sosyal medya, Blockchain tabanlı oyunların yanı sıra merkeziyetsiz bilim, tarayıcılar, depolama ve akış çözümleri dahil çeşitli alanlarda varlığını hissettirdi.

Web3, yalnızca oyun oynama, yaratma ve sosyalleşme şeklimizi alt üst etmekle kalmayıp, aynı zamanda bilimsel manzarayı yükseltmek ve bizi merkezi olmayan bilim veya kısaca DeSci adı verilen yeni hareketle tanıştırmak için tasarlandı. DeSci, mevcut araştırma bulgularının eksikliğini gidermek, bilim adamlarının doğru finansmana erişmesine yardımcı olmak, sahada işbirliğini desteklemek, yeni bilgileri açığa çıkarmak ve araştırma ve bilimsel süreçlerle ilgili diğer birçok darboğazı iyileştirmek için blockchain teknolojisine ve Web3’e güveniyor.

Nelere Dikkat Edilmeli?

Web3 bulut sunucularında verilerin birden çok konuma dağıldığı anlamına gelir, bu da ekstra güvenlik sunar ve bilgisayar korsanlığı girişimlerini önlüyor.

Azaltılmış maliyetler Merkezi olmayan depolama ile, devasa petabaytlarca veriyi depolamanın maliyeti, geleneksel veri depolama çözümlerine kıyasla önemli ölçüde daha düşüktür.

Gelişmiş gizlilik Web3’te, bulut depolama verileri birçok düğüm arasında bölünüyor, bu nedenle yalnızca sahip erişimi değerli bir avantajdır.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
436.510,14 TL 1,67%
ethereumETH/TRY
29.817,38 TL 1,83%
tetherUSDT/TRY
18,83 TL 0,04%
usd-coinUSDC/TRY
18,85 TL 0,11%
bnbBNB/TRY
5.823,52 TL 2,54%
xrpXRP/TRY
7,55 TL 3,09%
binance-usdBUSD/TRY
18,83 TL 0,11%
cardanoADA/TRY
7,18 TL 2,65%
dogecoinDOGE/TRY
1,63 TL 3,22%
matic-networkMATIC/TRY
21,07 TL 5,13%
Bağlantıyı kopyala