bitcoinBTC/TRY
717.534,03 TL 2,10%
ethereumETH/TRY
42.727,44 TL 2,78%
tetherUSDT/TRY
27,02 TL 0,00%
bnbBNB/TRY
5.688,81 TL 2,27%
xrpXRP/TRY
13,65 TL 1,95%
usd-coinUSDC/TRY
27,02 TL 0,01%
staked-etherSTETH/TRY
42.724,19 TL 2,78%
dogecoinDOGE/TRY
1,67 TL 0,87%
cardanoADA/TRY
6,70 TL 2,47%
the-open-networkTON/TRY
64,06 TL 4,13%

Paylaş

Dijital Ticaret Odası’nın SEC ve Ripple için Sabrı Tükendi

Dijital Ticaret Odasinin SEC ve Ripple icin Sabri Tukendi

SEC ve Ripple arasındaki dava artık bir kripto hikayesine dönmüş durumda. Karşılıklı olarak itirazdan başka herhangi bir ilerlemenin gerçekleşmediği davada hem yatırımcının hem de düzenleyicilerin de sabrı tükenmiş durumda. ABD Dijital Ticaret Odası ise mahkemenin kripto para birimleri için düzenleyici çerçeveyi artık şekillendirmesini istiyor.

Dijital Ticaret Odası’nın SEC ve Ripple için Sabrı Kalmadı

Bu haftanın başlarında, SEC – Ripple davasında brifingi dosyalamak için bir izin talebi istemişti. Kısa bir süre önce yapılan Dijital Ticaret Odası’nın amicus brifingi talebi mahkeme tarafından onaylandı. Dijital Ticaret Odası başkanı Perianne Boring, gelişen endüstri için “açık ve tutarlı” bir dizi kurala ihtiyaç olduğunu vurgularken, uzun zamandır sonuca varılamayan davada artık bir ortak paydaya varılmasını istedi.

Bunlara ek olarak Dijital Ticaret Odası, XRP’nin kayıt dışı bir menkul kıymet olup olmadığı konusunda bir görüşü olmadığını da belirtti. Düzenleyici, dijital varlıklar için yasal çerçevenin “açık ve tutarlı” olmasını istiyor. Ancak davanın bitmek bilmeyen duruşmaları ve itirazları hem düzenleme çalışmalarının geliştirilmesine hem de yatırımcıların beklentilerinin karşılanmasına engel oluyor.

 

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala