Digital Surge, İflasın Eşiğinden Döndü

digital surge iflasin esiginden dondu

İflas eden kripto para borsası FTX, birçok şirketi sarstı. FTX krizi ile bağlantılı BlockFi ve Genesis de iflas başvurusunda bulundu. Bazı kripto şirketleri ise kendini toparlayabilmek için çalışmalara devam ediyor. Avustralyalı borsa Digital Surge, FTX’te varlıkları kalmasına rağmen iflasın eşiğinden dönmüş gibi görünüyor.

digital surge iflasin esiginden dondu1

Digital Surge, FTX’teki Varlıklarına Rağmen İflastan Döndü

Avustralya merkezli kripto para borsası Digital Surge, iflas eden FTX‘te milyonlarca dolarlıklık kripto parası olmasına rağmen çöküşten kıl payı kurtuldu. Digital Surge, 16 Kasım’dan bu yana varlıkları dondurulan 22 bin 545 müşterisine para iadesi yapmaya başladı. Borsa ayrıca, faaliyetlerine devam etmek için 5 yıllık bir kurtarma planı açıkladı. Digital Surge’in FTX’te kilitli toplam 23,4 milyon dolar dijital varlığı bulunuyordu.

8 Aralık’ta kullanıcılara iletilen plana göre borsa, ilişkili bir işletme olan Digico’dan 885 bin dolara yakın kredi alacak. Kredi ile borsanın faaliyete devam etmesi için kullanılacak. Business News Australia’da yer alan bir haberde, müşterilere kripto para ve itibari para ile geri ödeme yapılacağı bildirildi.

2017’de kurulan Brisbane merkezli kripto para borsası, FTX kriziyle birlikte zor zamanlar geçirdi. FTX’in iflas başvurusunda bulunması ve FTX Avustralya’nın lisansının askıya alınması ile birlikte Digital Surge, bir süreliğine para çekme ve mevduat işlemlerini dondurmuştu.

Göker Bilgiç

Göker Bilgiç

Göker Bilgiç, Kasım 1992'de İstanbul'da doğdu. İlkokul ve lise öğrenimini İstanbul'da gördü. İstanbul Üniversitesi Radyo, TV ve Sinema bölümünden mezun oldu. Üniversite yıllarında bilimsel araştırmalarda görev aldı. 2015 yılında Dünya gazetesinde haber editörü olarak mesleğe ilk adımını attı. Ekonomi gazeteciliğinde bir ekol olan Dünya'da farklı dönemlerde 5 yıla yakın çalıştı. Bu sürenin son 3 aylık kısmı Dünya kadrolarınca yayın hayatına başlayan Ekonomi gazetesinde geçti. Bazı dergi ve haber platformları ile reklam ajanslarında yine editör veya metin yazarı olarak mesai harcadı. 2018 yılında blockchain ve kripto paralar ile tanıştı. 2023 yılı Ocak ayından bu yana Btchaber.com'da editör olarak görev yapıyor. Aynı zamanda İstanbul Üniversitesi Radyo, TV ve Sinema programında lisansüstü eğitimine devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
442.548,48 TL 2,26%
ethereumETH/TRY
30.377,57 TL 2,36%
tetherUSDT/TRY
18,81 TL 0,09%
usd-coinUSDC/TRY
18,83 TL 0,09%
bnbBNB/TRY
5.997,71 TL 4,34%
xrpXRP/TRY
7,78 TL 0,71%
binance-usdBUSD/TRY
18,81 TL 0,16%
cardanoADA/TRY
7,34 TL 1,85%
dogecoinDOGE/TRY
1,70 TL 1,85%
matic-networkMATIC/TRY
22,20 TL 6,41%
Bağlantıyı kopyala