Ripple, Digital Pound Foundation’ın Bir Üyesi Oldu

digital pound foundation ingilterede cbdcyi tesvik edecek

Digital Pound Foundation (DPF), Birleşik Krallık’ın ortaya çıkan dijital ortamdaki yeni gelişmelere ayak uydurmasını için kuruldu. Digital Pound Foundation, ülkede bir merkez bankası dijital para biriminin (CBDC) uygulanmasını teşvik etmek için çalışacak.

Başlangıçta bir grup birey tarafından yönlendirilen DPF; Accenture, Avalanche, Billon Group, CGI Group, Electroneum, Quant ve Ripple dahil olmak üzere blokzinciri sektöründe aktif olan birkaç üye şirketi bünyesine ekledi. 

Söz konusu olan bu vakıf; dijital bir poundun tasarlanmasına ve piyasaya sürülmesine yardımcı olmak için araştırma yapacak ve işbirliği sağlayacak. Jeremy Wilson tarafından yönetilen Digital Pound Foundation, bir CBDC’nin benimsenmesinin İngiltere’nin yenilikçi, kapsayıcı bir dijital ekonomi ve topluma geçişinin temelini oluşturacağını düşünüyor.

digital pound foundation cbdcyi tesvik edecek

Ripple Digital Pound Foundation’a Katılıyor

Vakfın, kalkınma çabalarını desteklemenin yanı sıra, Birleşik Krallık’ın CBDC projesi için sağlam düzenlemelerin yanı sıra özel olarak çıkarılan dijital para birimleri için uygun yasal hükümler için de savunacak.

Bu vakıf ile beraber, İngiltere’nin hızla gelişen dijital ekonomide yerini alması ve dijital para için sağlıklı bir ortamın oluşturulması sağlanacak.

Birleşik Krallık hükümeti daha önce ulusal bir dijital para biriminin oluşturulmasıyla ilgili ön konuları araştırmak için bir CBDC ekibi kurmuştu.

Ayrıca belirtmek gerekirse; Ripple’ın resmi internet sitesinde paylaştığı resmi açıklamaya göre, Digital Pound Foundation’a vakıf üyesi olarak katılıyor.

Ripple’ın politika başkanı Susan Friedman, Digital Pound Foundation’da şirketi temsil edecek. Aynı zamanda Ripple, GBP tabanlı CBDC’lerle yapılan deneylerin, Birleşik Krallık’ın Web3 döneminin küresel finansal ortamındaki yerini almasına yardımcı olacak.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 489.771,47 TL 0,24%
ethereum
Ethereum (ETH) 32.360,90 TL 0,71%
tether
Tether (USDT) 13,37 TL 0,37%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 5.071,74 TL 1,94%
usd-coin
USD Coin (USDC) 13,37 TL 0,25%
cardano
Cardano (ADA) 13,77 TL 4,59%
solana
Solana (SOL) 1.243,17 TL 0,25%
xrp
XRP (XRP) 8,11 TL 0,81%
terra-luna
Terra (LUNA) 831,90 TL 7,32%
polkadot
Polkadot (DOT) 246,34 TL 2,46%
Bağlantıyı kopyala