bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 64,472.27 4.65%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 3,074.85 5.92%
bnb
BNB (BNB) $ 553.57 6.05%
solana
Solana (SOL) $ 139.43 5.96%
xrp
XRP (XRP) $ 0.490323 9.11%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.458368 8.41%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.153011 9.56%

Digital Currency Group’a Milyar Dolarlık GBTC Hisse Alımı Onay Çıktı

digital currency grouptan milyar dolarlik gbtc hisse alimi

Grayscale Investments’ın çatı şirketi Digital Currency Group (DCG), Grayscale’in Bitcoin fonundaki yatırımlarını artıracağını duyurdu. 19 Ekim 2021 itibariyle DCG, GBTC’nin 388 milyon dolarlık hissesini satın aldı. Bu arada DCG’nin satın almaları finanse etmek için eldeki nakit parayı kullanmayı planladığını da söyleyelim.

Şirkete, toplamda 1 milyar dolarlık GBTC hissesi alımı için onay çıktı.

Digital Currency Group, 1 Milyar Dolarlık GBTC Hissesi için Onay Aldı

Digital Currency Group, Grayscale’in Bitcoin fonundaki yatırımlarını artıracak. Toplam 1 milyar dolarlık hisse alımı için onay verildi. Hisse satın almak yetkisi, DCG’nin herhangi bir dönemde belirli sayıda hisse satın alması zorunlu kılmıyor. Aynı zamanda, bu yetki herhangi bir zamanda genişletilebilir, uzatılabilir, değiştirilebilir ya da durdurulabilir.

digital currency grouptan milyar dolarlik gbtc hisse alimi 2

Hisse alımlarının fiili zamanlaması, değeri ve miktarı da mevcut nakit seviyesine, fiyat ve geçerli piyasa koşulları da dahil olmak üzere bazı faktörlere bağlı.

Yahoo Finance’ta yer alan bilgiye göre, hisse senedi alımlarına ilişkin bilgiler, Borsa Yasası’nın geçerli kurallarının gerektirdiği şekilde 10-K ve 10-Q Formlarında Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na sunulan GBTC periyodik raporlarında bulunacak.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.

btchaber bh logo

Hazal Orta

Hazal, 1990 yılında, ailenin tek çocuğu olarak, İstanbul’un Fatih ilçesinde doğdu. Hayatının ilk 18 yılını İstanbul’da geçirdikten sonra üniversitede Turizm ve Otel İşletmeciliği okumak için Isparta’nın yolunu tuttu. Eğitim hayatı boyunca yalnızca stajlarda turizm sektörüyle ilgilendi. Üniversite eğitiminin ilk yıllarında Work&Travel programıyla Amerika Birleşik Devletleri’nde üç aylık bir turizm deneyimi elde etti ve bu kariyerini, burada noktaladı. Eğitimi boyunca hiçbir gün bile turizmde bir kariyer hedeflemediği için okul biter bitmez kendine yeni bir çıkış aradı. Yazmaya ve yazılı basını takip etmeye olan ilgisiyle birlikte de kendini bilgisayar başında haber yazmaya çalışırken buldu. Editörlük kariyerine 2012 yılında, otomobil haberleri yazmaya çabalayarak başlayan Hazal, kariyerinin ilk yıllarında hem haberciliğin hem de dijital yayıncılığın dinamiklerini öğrenmeye başladı. SEO kelimesiyle tanışması da bu yıllara dayanıyor. Yaklaşık 6 yıl boyunca yerli ve yabancı basını yakından takip ederek en doğru bilgiyi, hızlı ve sade bir şekilde okurlarla buluşturmanın ne kadar önemli olduğunu öğrendi. 6 yıllık bu otomotiv haberleri geçmişinin ardından ise soluğu teknoloji basınında aldı. Teknoloji basınındaki kariyerine Yazı İşleri Müdürü olarak başlayan Hazal, içerik üretiminin yanında yönetimi konusunda da önemli deneyimler elde etti. Bu süreçte hem teknoloji hem de otomotiv basınındaki bazı dergilerde de Yazı İşleri Müdürü ve Editör olarak görev alarak, basılı yayınlara dair de tecrübeler edindi. Farklı ekiplerle ve farklı sektörlerde çalışmanın çok yönlülüğe önemli katkılar sağladığını düşünen Hazal, yeni dönemde ise uzun suredir heyecan duyduğu blockchain teknolojisine daha fazla ilgi göstermeye başladı ve kariyerine de, teknolojiyle olan dirsek temasını kesmeden, bu doğrultuda devam etmeye karar verdi. Teknolojinin kanatları altındaki blockchain, NFT ve kripto para terimlerine aşina olan Hazal’ın yolu da böylelikle Kriptomeda ile kesişmiş oldu. BTCHaber.com'da Yönetici Editör görevini üstlenen Hazal, yazmaya bu çatı altında devam ediyor. Boş zamanlarında farklı alanlarda okumalar yapan Hazal, iyi yazmanın çok okumaktan geçtiğine inanıyor. Bilgisayar başından kalktığında ise soluğu dijital içerik platformlarında alıyor.

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
btch x banner
btch youtube banner
Bağlantıyı kopyala