DEX Toplayıcılarının, İşlem Hacimleri En Yüksek Seviyede

dex toplayicilarinin islem hacimleri en yuksek seviyede 2

Popüler merkezi olmayan borsa (DEX) toplayıcılarındaki işlem hacimleri, son birkaç hafta içinde yeni zirvelere yükseldi. Özellikle yatırımcılar; takas işlemlerinde en iyi oranları aramak için DEX toplayıcılarına yöneliyor.

DEX Toplayıcılarının, İşlem Hacimleri Arttı

Dune analitiğine göre; 1inch, 0x ve Paraswap gibi popüler DEX toplayıcıları, önceki aya göre hacimlerin arttığını gördü. Bu 3’ünün birleşik hacmi, son zamanlarda haftalık genel olarak tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 6 milyar dolara ulaştı. Kasım ayının başlangıcını göz önünde bulundurarak yaklaşık yüzde 50 artış gösterdi.

dex toplayicilarinin islem hacimleri en yuksek seviyede
Kaynak: DEX toplayıcı haftalık hacimleridune.xyz

Bunun yanında 1 inç, yüzde 53’lük mevcut pazar payına göre küçük bir liderliğe sahip ancak 0x, şimdiye kadar Aralık ayı için kaydedilen yüzde 42’yi hızla geçiyor. Ayrıca hatırlatmak gerekirse geçen hafta 1inch, Amber Group tarafından yönetilen ve 175 milyon dolar toplayan bir B Serisi finansman turunu açıkladı.

5 Aralık’ta 0x, Dune’a göre yüzde 43.7’ye kıyasla günlük hacim açısından, 1 inç’in önüne geçti. 0xTracker’a göre, DEX toplayıcı aslında önceki 7 gün içinde 3 milyar dolarlık hacim işledi.

Dune’un DEX analitiğine göre; önceki 24 saatte merkezi olmayan borsalarda 4 milyar dolar ve önceki hafta için 33 milyar dolar işlem hacmi olduğunu bildiriyor. Bu hacmin toplayıcı payı şu anda yüzde 20 civarında.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 489.771,47 TL 0,24%
ethereum
Ethereum (ETH) 32.360,90 TL 0,71%
tether
Tether (USDT) 13,37 TL 0,37%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 5.071,74 TL 1,94%
usd-coin
USD Coin (USDC) 13,37 TL 0,25%
cardano
Cardano (ADA) 13,77 TL 4,59%
solana
Solana (SOL) 1.243,17 TL 0,25%
xrp
XRP (XRP) 8,11 TL 0,81%
terra-luna
Terra (LUNA) 831,90 TL 7,32%
polkadot
Polkadot (DOT) 246,34 TL 2,46%
Bağlantıyı kopyala