DEVA Partisi Metaverse Hamlesini Burak Dalgın Anlatacak

deva partisi metaverse hamlesini burak dalgin anlatacak

Geçen hafta DEVA Partisi Metaverse duyurusu yaparak, siyasetin de dijital dünyaya göz kırptığını bir kez daha gösterdi. Biz de DEVA Partisi Dijital Dönüşüm ve Teknoloji Politikaları Başkanı Burak Dalgın ile bu hamleyi konuşacağız. Ayrıca Blockchain ve kripto paralarla ilgili konulara da değineceğiz.

7 Ocak saat 18:00’da başlayacak canlı yayınımızı BTCHaber TV YouTube kanalı üzerinden takip edebilirsiniz.

Metaverse nedir?

Metaverse ile ilgili gelişmeler her gün karşımıza çıkmaya devam ediyor. Özellikle Facebook’un adını Meta olarak güncellemesinin ardından var olan ilgi iyice arttı. Peki metaverse nedir?

Metaverse’ü kullanıcıların 3 boyutlu şekilde yer alabileceği “sanal bir evren” olarak açıkalamak mümkün. Bunun yanında Metaverse, bilgisayarlar, android cihazlar ve 3D cihazlar sayesinde insanların yapay bir fiziksel ortama dâhil olmasını sağlıyor.

Daha temel bilgiler verecek olursak Metaverse kavramı ilk kez Neal Stephenson’ın 1992 yılında yayımladığı bilimkurgu romanı Snow Crash’de ortaya çıktı. Ayrıca metaverse kavramı, ortaya atıldığı ilk dönemlerde oldukça eleştirilmişti.

Bunun yanında Facebook’un açıklamasına göre; metaverse, yalnızca AR ve VR ile ilgili de olmayacak. İnsanların sanal dünyaya, mevcut bilgisayarları ve akıllı telefonlarının yanı sıra kulaklıklar ve gözlükler de dahil olmak üzere bir dizi yeni cihaz kullanarak erişebileceği bir platform olacak.

Metaverse’de arsa nasıl alınır?

Metaverse, son zamanlarda en çok konuşulan ve üzerine araştırılmalar yapılan kavramlardan biri oldu. Öyle ki kullanıcılar, sanal gerçeklik ve artırılmış gerçeklik teknolojilerini kullanarak 3 boyutlu şekilde yer alabileceği bu sanal evrenin, iş toplantılarından, eğlenceye kadar çeşitli amaçlarla kullanılmak istiyor.

Hal böyle olunca insanlar metaverse’de mülk nasıl alınır diye merak etmeye başladı. Metaverse’de arazi satın alımı yapabilmek için birçok platform bulunuyor. Bunlara örnek verecek olursak; Decentraland, Upland, Cryptovoxels ve Somnium Space. Bu platformlar üzerinden arazi satın alımı gerçekleştirebilirsiniz.

Metaverse’de Mülk Nasıl Alınır? Kaç Platform Var? haberimizden detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 492.965,96 TL 0,73%
ethereum
Ethereum (ETH) 32.769,10 TL 0,60%
tether
Tether (USDT) 13,37 TL 0,02%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 5.128,41 TL 3,35%
usd-coin
USD Coin (USDC) 13,37 TL 0,30%
cardano
Cardano (ADA) 13,90 TL 2,73%
solana
Solana (SOL) 1.265,76 TL 2,31%
xrp
XRP (XRP) 8,27 TL 0,66%
terra-luna
Terra (LUNA) 846,74 TL 3,66%
polkadot
Polkadot (DOT) 248,21 TL 2,68%
Bağlantıyı kopyala