Deutsche Börse Kripto Para Verileri için Kaiko ile Anlaştı

Deutsche Börse Kripto Para Verileri için Kaiko ile Anlaşti

Finans sektöründe veri şirketleri oldukça önemli. Özellikle borsaların gelecek planları ve yeni ürün araştırmaları için sektör verileri büyük önem arz ediyor. Buna bir örnek olarak Fransız kripto para birimi veri sağlayıcısı Kaiko, Alman borsası Deutsche Börse‘ye kripto piyasası verileri sağlayacak.

Deutsche Börse Kripto Para Verileri için Kaiko ile Anlaşti 1

Deutsche Börse Kripto Pazar Verilerini Kaiko Üzerinden Alacak

Deutsche Börse, Euronext ve Londra Menkul Kıymetler Borsası’ndan sonra Avrupa’nın üçüncü büyük borsası olan Frankfurt Menkul Kıymetler Borsası’nın sahibi olarak karşımıza çıkıyor. Öyle ki borsa, Deutsche Bank ve sigortacı Allianz gibi Almanya’nın en büyük finansal hizmet şirketlerinin çoğunu listeliyor. Bu yüzden kripto odaklı bu iş birliği, oldukça önemli bir adım olarak görülüyor.

Kaiko, Ethereum ve Avalanche gibi Blockchain protokollerinin çoğunu kapsayan 100’den fazla merkezi ve merkeziyetsiz borsadan veri sunuyor. Bu ortaklık ile birlikte bu veriler Deutsche Börse ile paylaşılacak.

Konu hakkında konuşan Deutsche Börse Piyasa Verileri Başkanı Alireza Dorfard, şunları kaydetti:

“Kripto piyasası yüksek oynaklık ve fiyat dalgalanmalarıyla karşı karşıya. Bu nedenle, müşterilerimizin çoğundan, yararlı kripto yatırımları geliştirmek için merkezi ve merkeziyetsiz borsalardan konsolide verilere yüksek talep görüyoruz”

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
381.325,10 TL 8,00%
ethereumETH/TRY
29.533,39 TL 10,45%
tetherUSDT/TRY
18,10 TL 0,12%
usd-coinUSDC/TRY
18,10 TL 0,08%
bnbBNB/TRY
5.149,49 TL 2,97%
binance-usdBUSD/TRY
18,12 TL 0,16%
xrpXRP/TRY
6,18 TL 6,57%
cardanoADA/TRY
8,26 TL 8,90%
solanaSOL/TRY
662,33 TL 4,57%
dogecoinDOGE/TRY
1,26 TL 6,24%
Bağlantıyı kopyala