Deutsche Bank’tan Dikkat Çeken Bitcoin Yorumu

Deutsche Banktan Dikkat Çeken Bitcoin Yorumu

Kripto paralar artık sadece eşler arası basit bir yazılım olmaktan çok uzakta. Günümüzde küresel düzenleyicilerin odak noktası olan, bankların dilinden düşürmediği devasa bir sektör hâline gelen kripto ve lideri Bitcoin, artık hayatımızın bir parçası hâline gelmeye başladı. Son olarak Deutsche Bank‘tan Bitcoin için fiyat tahmini ve yorum geldi.

Deutsche Bank'tan Dikkat Çeken Bitcoin Yorumu

Deutsche Bank: Bitcoin Altından Ziyade Elmas Gibi

Kripto para piyasası 3 trilyon dolarlık altın günlerinden gerilemiş durumda. Özellikle lider kripto Bitcoin’in (BTC) son 1 ay içerisinde yüzde 40 değer kaybetmesi, diğer kriptoları da oldukça etkiledi. Bloomberg‘in yakın tarihli bir raporuna göre, çok uluslu bir Alman yatırım bankası olan Deutsche Bank, Bitcoin fiyatının yıl sonuna kadar 28.000 dolara yükselebileceğini tahmin ediyor.

Mütevazı ve iyimser bir tahminin olarak görülen bu açıklamaların arkasındaki mantık, hisse senedi piyasasının yıl sonuna kadar kısmen toparlanabileceği yönündeki görüşler. Deutsche Bank, teknoloji ağırlıklı Nasdaq 100 ile güçlü bir korelasyon nedeniyle, Bitcoin’in ABD hisse senetleriyle birlikte toparlanmasının muhtemel olduğunu söylüyor.

Bununla birlikte asıl dikkat çeken açıklama ise Deutsche Bank’ın Bitcoin için yaptığı tanımlama oldu. Öyle ki Deutsche Bank analistleri Marion Laboure ve Galina Pozdnyakova, Bitcoin’in altından çok bir elmas olduğunu dile getirdi:

“De Beers bir üründen ziyade bir fikir pazarlayarak, son seksen yıldır hakim oldukları, yılda 72 milyar dolarlık elmas endüstrisi için sağlam bir temel oluşturdu. Elmaslar için kullanılan bu durum, Bitcoin dahil birçok mal ve hizmet için de geçerlidir” 

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
433.424,52 TL 1,06%
ethereumETH/TRY
34.082,32 TL 2,93%
tetherUSDT/TRY
17,96 TL 0,11%
usd-coinUSDC/TRY
17,94 TL 0,06%
bnbBNB/TRY
5.760,51 TL 0,48%
cardanoADA/TRY
9,99 TL 3,54%
xrpXRP/TRY
6,76 TL 1,13%
binance-usdBUSD/TRY
17,98 TL 0,11%
solanaSOL/TRY
786,35 TL 3,89%
dogecoinDOGE/TRY
1,42 TL 2,68%
Bağlantıyı kopyala