bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 64,907.39 1.40%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 3,148.21 2.64%
bnb
BNB (BNB) $ 573.89 2.60%
solana
Solana (SOL) $ 149.07 4.31%
xrp
XRP (XRP) $ 0.524946 1.45%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.497038 3.18%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.158976 3.52%

Dennis Gartman: Bitcoin (BTC) Y Kuşağının Altını

dennis gartman bitcoin btc y kusaginin altini

Ünlü ekonomist ve yatırımcı Dennis Gartman, bir Bloomberg röportajında Bitcoin hakkındaki görüşlerini dile getirdi. Bitcoin’den hoşlanmadığını söyleyen Gartman, para otoritelerinin para politikası üzerindeki gücünden kolayca vazgeçmeyeceklerini iddia ediyor:

“Korkarım ki, çok uzak olmayan bir gelecekte, para otoriteleri, dünyadaki çeşitli merkez bankaları para politikası üzerindeki tekellerini bırakmayı reddedecekler ve bir gün hareket geçecekler ve Bitcoin değersizleşecek.”

Gartman, Keynesyen ekonominin babası John Maynard Keynes’e de atıfta bulundu ve Bitcoin’in “tamamen mantıksız” göründüğünü söyledi.

Özellikle 2020 yılı itibariyle birçok kurum, altın varlıklarını azaltarak Bitcoin satın alma yoluna gidiyor. Ancak Gartman, yine de bu eğilimin bir parçası olmak istemediğini belirterek, altında kalmanın daha iyi olduğuna inandığını söylüyor:

“Altında kalmalısın… Evet, altın ile rekabet ediyor ancak bence Bitcoin eninde sonunda ortadan kalkacak.”

“Bitcoin Y Kuşağının Altını”

Ünlü ekonomist, iki varlık arasında kuşak farkı olduğunu kabul ediyor ve Bitcoin için “y kuşağının altını” nitelendirmesi yapıyor:

“Belki ben sadece yaşlı bir adamım. Belki de bu sadece bir tarih duygusudur. Belki de yanılıyorumdur. Belki de Bitcoin geleceğin para birimi olur. Eğer öyleyse, bunu bensiz yapacak.”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.

btchaber bh logo

BTCHaber

2016’da kurulan BTCHaber, kendi yazar kadrosu ile özgün yazılar ve içerikler üretmekte, yerli ve yabancı kaynakları takip ederek doğruluğu teyit edilmiş sadece önemli ve öne çıkan haberleri sunmaktadır. BTCHaber, kripto para piyasasının her geçen gün büyüdüğü bu dijital çağda yeni yatırım yollarının keşfetmek, gelişmeleri anbean takip etmek ve kullanıcıları doğru bilgiye ulaştırmak için kurulmuş güncel Bitcoin ve diğer kripto paraların konu alındığı haber platformudur.
https://www.btchaber.com/

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
btch x banner
btch youtube banner
Bağlantıyı kopyala